Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wielkie emocje w meczu Almeria - Girona FC, wynik 0:0 i czerwona kartka

2024-01-14 7:00

W dniu 14-01-2024 o godzinie 14:00 na stadionie Power Horse – Los Juegos Mediterráneos w Almerii odbył się mecz pomiędzy Almerią a Gironą FC w ramach 20. kolejki La Liga. W tym spotkaniu żadna z drużyn nie zdobyła gola.

Poprzednie mecze Almeria - Girona FC

W trzech ostatnich meczach między Almerią a Gironą FC padło wiele goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w Almeríi 20 października 2022 roku. Almeria wygrała ten mecz 3:2. Drugie starcie miało miejsce na stadionie Municipalmontilivi w Gironie 17 lutego 2023 roku. Tym razem to Girona FC dominowała, wygrywając z wynikiem 6:2. Ostatni mecz również rozegrano na stadionie Municipalmontilivi w Gironie, tym razem 22 października 2023 roku. Ponownie to Girona FC okazała się lepsza, zwyciężając 5:2. W tych trzech meczach między Almerią a Gironą FC padło ogółem aż 26 goli. Stosunek bramek w rozegranych meczach Almeria: 7, Girona FC: 13

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Almerii z Gironą FC zakończyła się bezbramkowym remisem. W 21 minucie Leo Baptistao z drużyny Almerii otrzymał żółtą kartkę za brutalne zachowanie. Kilka minut później, w 34 minucie, Valery z drużyny Girona FC również został ukarany żółtą kartką za agresywne działanie. Obie drużyny nie były w stanie zdobyć gola i wynik pozostał niezmieniony do przerwy.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Almeria z Girona FC, który odbył się w Almerii, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. Wynik 0:0 utrzymał się do końca spotkania.

W 56 minucie Akieme z drużyny Almerii otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika. Kilka chwil później, w 57 minucie, w drużynie Girony FC doszło do dwóch zmian - Solis Romero wszedł na boisko, zastępując Torre, a Tsygankov zastąpił Couto. W 63 minucie trener Almerii dokonał zmiany - Pozo wszedł na boisko, zastępując Gonzaleza. Następnie Juanpe z Girony FC otrzymał żółtą kartkę za brutalność w 64 minucie. W 67 minucie doszło do kolejnych dwóch zmian w drużynie Girony FC - Savio wszedł na boisko, zastępując Valery'ego, a Stuani zmienił Dovbyka.

W odpowiedzi trener Almerii dokonał zmiany w składzie - Ramazani wszedł na boisko, zastępując Pubilla. W 69 minucie Melero wszedł na boisko w miejsce Embarby dla Almerii. Savio otrzymał żółtą kartkę za faul w 71 minucie. W 79 minucie Montes z drużyny Almerii został ukarany żółtą kartką za przewrócenie przeciwnika. W 80 minucie Garcia z Girony FC otrzymał czerwoną kartkę za przewrócenie rywala.

W 84 minucie trener Almerii dokonał dwóch zmian - Kaiky wszedł na boisko, zastępując Arribasa, a Suarez zmienił Montesa. Kaiky otrzymał żółtą kartkę za faul w tej samej minucie. W doliczonym czasie gry, w 90+7 minucie, Martinez z Girony FC został ukarany żółtą kartką za trzymanie przeciwnika. Podsumowując, oba zespoły nie zdołały zdobyć gola przez całe spotkanie, które zakończyło się wynikiem: Almeria: 0, Girona FC: 0.

Gole oczekiwane 1.90 0.21

Podsumowując sytuację drużyn Almeria i Girona FC, przed meczem Girona FC zajmowała 2. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 15 wygranych meczy, 3 remisy i 1 porażkę. Suma ich punktów wynosiła 48. Natomiast Almeria znajdowała się na ostatnim, 20. miejscu w tabeli, nie odnosząc żadnej wygranej, remisując w 5 meczach i przegrywając w 14. Suma ich punktów wynosiła zaledwie 5. W tym konkretnym meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie, co oznacza, że aktualnie Almeria ma na swoim koncie 6 punktów, a Girona FC posiada ich już 49.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Almerią a Gironą FC, możemy już zaplanować kolejne spotkania obydwóch zespołów. Mecz Realu Madryt z Almerią odbędzie się 21 stycznia 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie. Natomiast Girona FC zmierzy się z Sevillą tego samego dnia o godzinie 21:00 na stadionie Municipalmontilivi w Gironie. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć cenne punkty w ligowej tabeli.