Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wielkie emocje w meczu Sevilli z Deportivo Alaves, wynik 2:3

2024-01-12 7:00

W 20. kolejce La Liga w dniu 12-01-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli odbył się mecz pomiędzy Sevillą a Deportivo Alaves. W tym spotkaniu Sevilla strzeliła 2 gole, natomiast Deportivo Alaves zdobyło 3 bramki.

Poprzednie mecze Sevilla - Deportivo Alaves

W ostatnich trzech meczach między Sevillą a Deportivo Alaves padło łącznie siedem goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się 4 marca 2022 roku na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz, zakończyło się wynikiem 0:0. Drugi mecz miał miejsce 17 stycznia 2023 roku, również na stadionie Mendizorroza, i zakończył się zwycięstwem Sevilli 1:0. Ostatnie starcie między tymi drużynami odbyło się 21 sierpnia 2023 roku na tym samym stadionie i zakończyło się zwycięstwem Deportivo Alaves wynikiem 4:3. Stosunek bramek w rozegranych meczach Deportivo Alaves: 4, Sevilla: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Sevilli z Deportivo Alaves zakończyła się wynikiem 0:2. W 23 minucie zawodnik Marin z drużyny Deportivo Alaves otrzymał żółtą kartkę za faul. Trzy minuty później gracz Tenaglia strzelił gola dla zespołu Deportivo Alaves, a w 40 minucie to samo uczynił Garcia. W 42 minucie doszło do zmiany w drużynie Sevilli - Pedrosa wszedł na boisko, zastępując Salasa.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Sevilli z Deportivo Alaves, który odbył się w Sewilli, doszło do wielu zmian personalnych i kartek dla obu drużyn. W 50 minucie Soumare z Sevilli otrzymał żółtą kartkę.

Pięć minut później trener Sevilli dokonał pierwszej zmiany, wprowadzając Diaza za Romero Bernala. W 56 minucie kolejna zmiana w drużynie Sevilli - Sow wszedł na boisko zastępując Rakitica. Następnie w 57 minucie Mir zastąpił Soumara. W 59 minucie Marcao z Sevilli również otrzymał żółtą kartkę za faul. Cztery minuty później Navas również został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

W 69 minucie Sanchez wszedł na boisko, zastępując Navasa. W 70 minucie Mir strzelił gola dla Sevilli, zmniejszając przewagę Deportivo Alaves. Jednak w 72 minucie trener Deportivo Alaves dokonał pierwszej zmiany, wprowadzając Omorodiona za Garcíę. W 74 minucie Diaz z Sevilli otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W 77 minucie trener Deportivo Alaves dokonał dwóch zmian - Duarte wszedł na boisko zastępując Rioję, a Sola zastąpił Guridi.

W 81 minucie Ocampos strzelił gola dla Sevilli, doprowadzając do remisu. Jednak w tej samej minucie Benavidez z Deportivo Alaves otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W doliczonym czasie gry trener Deportivo Alaves dokonał dwóch zmian - Blanco wszedł na boisko zastępując Guevarę, a Gonzalez zastąpił Vicente. W ostatniej minucie Duarte strzelił gola dla Deportivo Alaves, ustalając wynik meczu na 3:2 dla gości. Podsumowując cały mecz, Sevilla przegrała z Deportivo Alaves 2:3.

Gole oczekiwane 2.09 2.07

Podsumowując sytuację drużyn Sevilla i Deportivo Alaves, przed meczem Deportivo Alaves zajmowała 15. miejsce w tabeli, a Sevilla 16. miejsce. Do tej pory Deportivo Alaves wygrało 4 mecze, zremisowało 5 meczy i przegrało 10 meczy, co dało im sumę 17 punktów. Natomiast Sevilla wygrała 3 mecze, zremisowała 7 meczy i przegrała 9 meczy, co dało im sumę 16 punktów. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężyło Deportivo Alaves, zdobywając 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja w tabeli prezentuje się następująco: Sevilla ma nadal 16 punktów, natomiast Deportivo Alaves awansowało na pozycję z sumą 20 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Sevillą a Deportivo Alaves, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Sevilla zmierzy się z Gironą FC 21 stycznia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Municipalmontilivi w Girona. Natomiast Deportivo Alaves podejmie Cadiz 19 stycznia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz.