boisko, piłka nożna,

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Kruszyna (woj. opolskie): Dramat na boisku. Serce piłkarza nagle stanęło!

Wielkie zwycięstwo Club Brugge nad Besiktasem 5:0, Thiago strzela dwie bramki

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku na stadionie Tüpraş w Stambule odbył się mecz pomiędzy Besiktasem a Club Brugge w ramach grupy D Ligi Konferencji Europy. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:45. Wynik tego meczu to: Besiktas 0, Club Brugge 5.

Poprzednie mecze Besiktas - Club Brugge

Besiktas i Club Brugge rozegrali trzy ostatnie mecze. Pierwszy z nich odbył się na stadionie Jan Breydelstadion w Brugii 12 marca 2015 roku, a wynik to 2:1 dla Club Brugge. Kolejne spotkanie miało miejsce na stadionie Atatürk Olimpiyat Stadı w Stambule 19 marca 2015 roku, gdzie Besiktas przegrał z Club Brugge 1:3. Ostatni mecz został rozegrany na stadionie Jan Breydelstadion w Brugii 21 września 2023 roku, a zakończył się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Besiktas: 3, Club Brugge: 6

W pierwszej połowie wczorajszego meczu Besiktasu z Clubem Brugge, który odbył się w Istanbulu, gospodarze mieli trudności. Już w 4 minucie zawodnik Clubu Brugge o nazwisku Nielsen zdobył bramkę, dając swojej drużynie prowadzenie. W 14 minucie Thiago podwyższył wynik dla gości po asyście Vetlesena. Besiktas nie był w stanie odpowiedzieć na te ataki i stracił dwie bramki. W 38 minucie Casper Nielsen z Clubu Brugge otrzymał żółtą kartkę za faul.

Na koniec pierwszej połowy, w 45+3 minucie Salih Ucan z drużyny Besiktas również został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Wynik na koniec pierwszej połowy to Club Brugge 2 - Besiktas 0.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Besiktasu z Clubem Brugge, który odbył się w Stambule, gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla gości. Już w 46 minucie Club Brugge zdobył kolejną bramkę, a strzelcem był Thiago po asyście Balanta. W tej samej minucie trener Besiktasu dokonał zmiany, wprowadzając Mulekę za Rebića.

W drużynie gości również doszło do dwóch zmian - Balanta wszedł na boisko zastępując Zinckernagela, a Skóraś zastąpił Nielsena. W 50 minucie Club Brugge podwyższyło prowadzenie dzięki bramce Onyediki po asyście Skórasia. Besiktas próbował odmienić losy meczu i w 56 minucie trener wprowadził Gedsona Fernandesa za Ucana oraz Hadziahmetovicia za Tiknaza. W 59 minucie drużyna gości dokonała kolejnej zmiany - Jutgla wszedł na boisko zastępując Thiago. Niedługo później Nusa zastąpił Vetlesena w składzie Clubu Brugge.

W 69 minucie Skov Olsen zdobył czwartą bramkę dla gości po asyście Skórasia. W 74 minucie trener Clubu Brugge dokonał zmiany, wprowadzając Meijera za De Cuypera. Ostatnią zmianę w drużynie Besiktasu przeprowadzono w 84 minucie - Komec wszedł na boisko zastępując Bingola. Niestety, mimo starań Besiktas nie zdołał odrobić strat i mecz zakończył się wynikiem: Besiktas 0, Club Brugge 5.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Besiktas rozegrał łącznie 11 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy, z czego 5 w fazie grupowej i 6 we wcześniejszych fazach. Wygrali 6 z tych meczów, zremisowali 1, a przegrali 4. Łącznie zdobyli 19 goli. Na swoim boisku rozegrali 6 meczów i zdobyli w nich 9 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 3-1. Na wyjazdach rozegrali 5 meczów i zdobyli na nich 10 goli.

Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez Besiktas goli na mecz wynosiła 1.7. Zespół Club Brugge KV również rozegrał ogółem 11 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy, z czego 5 w fazie grupowej i 6 we wcześniejszych fazach. Wygrali oni aż osiem z tych spotkań, zremisowali dwa razy, a przegrali tylko raz. Łącznie zdobyli aż 29 goli. Na swoim boisku rozegrali pięć meczów i zdobyli tam aż trzynaście goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 5-1.

Na wyjazdach rozegrali sześć meczów i zdobyli na nich 16 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 0-5. Średnia ilość zdobywanych przez Club Brugge KV goli na mecz wynosiła 2.6.

Tabela Grupa D:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Club Brugge 4 1 0 12 2 10 13
2 Bodo/Glimt 3 1 1 10 5 5 10
3 FC Lugano 1 1 3 6 12 -6 4
4 Besiktas 0 1 4 5 14 -9 1

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Besiktasem a Clubem Brugge, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz FC Lugano z Besiktasem odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Letzigrund w Zurychu. Natomiast Club Brugge zmierzy się z Bodo/Glimt tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Jan Breydelstadion w Brugii.