Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wygrana GKS Tychy nad Stalą Rzeszów 2:0

2023-12-17 7:00

W dniu 17-12-2023 o godzinie 18:00 na stadionie Miejskim w Tychach odbył się mecz pomiędzy GKS-em Tychy a Stalą Rzeszów w ramach 19. kolejki I Ligi. Wynik spotkania to GKS Tychy 2, Stal Rzeszów 0.

Poprzednie mecze GKS Tychy - Stal Rzeszów

W ostatnich trzech meczach między GKS-em Tychy a Stalą Rzeszów padło łącznie 5 goli. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Stal w Rzeszowie dnia 29 października 2022 roku, zakończył się wynikiem 1:2 dla GKS-u Tychy. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Miejskim w Tychach dnia 28 maja 2023 roku, zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Ostatni mecz, który odbył się na stadionie Stal w Rzeszowie dnia 30 lipca 2023 roku, zakończył się wynikiem 1:2 dla GKS-u Tychy. Stosunek bramek w rozegranych meczach GKS Tychy: 4, Stal Rzeszów: 2

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu GKS Tychy z Stalą Rzeszów zakończyła się wynikiem 1:0 dla GKS Tychy. W drugiej minucie Rumin, zawodnik GKS-u Tychy, strzelił gola. W dziewiątej minucie Machowski z drużyny GKS Tychy otrzymał żółtą kartkę, a w siedemnastej minucie Simcak z drużyny Stal Rzeszów również został ukarany żółtą kartką.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu GKS Tychy kontra Stal Rzeszów, który odbył się w Tychach, gospodarze zdołali podwyższyć swoją przewagę. Po pierwszej połowie, w której GKS Tychy prowadziło 1:0, drużyna ta zdołała zdobyć kolejnego gola. W 46 minucie na boisko wszedł Polap zastępując Machowskiego.

W 53 minucie żółtą kartkę otrzymał Lysiak z drużyny Stali Rzeszów. W 55 minucie Diaz wszedł na boisko zastępując Simcaka w drużynie Stali Rzeszów. Kolejną żółtą kartkę otrzymał Thill z drużyny Stal Rzeszów w 68 minucie. W odpowiedzi na to, w 69 minucie Bieronski wszedł na boisko zastępując Wojtuszka w drużynie GKS Tychy i również otrzymał żółtą kartkę w 70 minucie. W dalszej części meczu trenerzy obu drużyn dokonali kolejnych zmian personalnych: Prokic wszedł na boisko zastępując Lyczko w drużynie Stali Rzeszów (74 minuta), Danielewicz wszedł na boisko zastępując Kadziolkę (75 minuta), Mikita wszedł na boisko zastępując Radeckiego, a Szpakowski zastąpił Rumina (76 minuta) w drużynie GKS Tychy.

W 86 minucie Dijakovic strzelił gola dla GKS Tychy, podwyższając wynik na 2:0. W odpowiedzi na to, w 87 minucie Salamon wszedł na boisko zastępując Lysiaka w drużynie Stali Rzeszów. Ostatnią zmianą personalną była wejście Mystkowskiego zastępującego Teclawa (89 minuta) w drużynie GKS Tychy. Podsumowując cały mecz, GKS Tychy pokonało Stal Rzeszów wynikiem 2:0.

Pomeczowe podsumowanie

Po meczu GKS Tychy utrzymało swoje 4 miejsce w tabeli, zdobywając 3 punkty i zwiększając swoją sumę punktów do 34. Drużyna wygrała już 10 meczy, zremisowała 1 i przegrała 6. Natomiast Stal Rzeszów nadal zajmuje 12 miejsce w tabeli, nie zdobywając żadnych punktów w tym meczu. Ich suma punktów pozostała na poziomie 23. Do tej pory drużyna Stali Rzeszów wygrała 6 meczy, zremisowała 5 i przegrała 7.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między GKS-em Tychy a Stalą Rzeszów, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz GKS-u Tychy z Odrą Opole odbędzie się 17 lutego 2024 roku na stadionie Miejskim w Tychach. Natomiast Stal Rzeszów zmierzy się z Wisłą Kraków tego samego dnia, również 17 lutego 2024 roku, na stadionie Stal w Rzeszowie. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć cenne punkty w rozgrywkach.