Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Śląsk pokonuje Radomiak 1:0 i umacnia się na pozycji lidera Ekstraklasy!

2023-11-27 7:00

W dniu 27-11-2023 o godzinie 19:00 na stadionie im. Braci Czachorów w Radomiu odbył się mecz Ekstraklasy 16 kolejki pomiędzy Radomiakiem Radom a Śląskiem Wrocław. W tym spotkaniu Śląsk Wrocław wygrał z wynikiem 1:0, pokonując Radomiak Radom.

Poprzednie mecze Radomiak Radom - Śląsk Wrocław

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Radomiakiem Radom a Śląskiem Wrocław miały miejsce różne wyniki. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu 13 marca 2022 roku i zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu 15 października 2022 roku, gdzie Radomiak Radom wygrał 2:0. Ostatni mecz odbył się na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu 30 kwietnia 2023 roku, gdzie Radomiak Radom zwyciężył wynikiem 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Radomiak Radom: 3, Śląsk Wrocław: 0

W 47 minucie żółtą kartkę otrzymał Rossi z drużyny Radomiaka Radom. W 67 minucie trener drużyny gospodarzy dokonał dwóch zmian - Semedo wszedł na boisko, zastępując Donisa oraz Leandro. Również w 73 minucie trener Śląska Wrocław dokonał zmiany - Rzuchowski wszedł na boisko, zastępując Olsena. W 80 minucie żółtą kartkę otrzymał Samiec-Talar z drużyny Śląska Wrocław. Kolejne zmiany personalne miały miejsce w 82. , 83. , oraz w doliczonym czasie gry - odpowiednio Castaneda wszedł za Rochę, Jakubik za Grzesika, Szwedzik za Samiec-Talara oraz Paluszek za Pokornego.

Ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem: Radomiak Radom: 0, Śląsk Wrocław: 1.

Procent dokładnych podań 79% 73%

Po meczu, w którym padło tylko jedno trafienie, Śląsk Wrocław zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Dotychczasowa bilans drużyny to 10 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki, co daje im 33 punkty. Natomiast Radomiak Radom znajduje się na dziesiątym miejscu w tabeli. Do tej pory wygrali 5 meczów, zremisowali 4 razy i przegrali 6 spotkań, co daje im sumarycznie 19 punktów. Obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie w tym meczu. Aktualna punktacja przedstawia się następująco: Radomiak Radom ma teraz 20 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Radomiakiem Radom a Śląskiem Wrocław, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Radomiakiem Radom odbędzie się 2 grudnia 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim Widzewa w Łodzi. Natomiast mecz Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa zostanie rozegrany dzień później, czyli 3 grudnia 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie Tarczyński Arena w Wrocławiu.