Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Remis w Chorzowie. Dramat Ruchu w doliczonym czasie

2023-11-26 17:22

W rozegranym na Stadionie Śląskim meczu ekstraklasy Ruch Chorzów zremisował z Koroną Kielce 1:1. Goście strzelili wyrównującego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Poprzednie mecze Ruch Chorzów - Korona Kielce

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Ruchem Chorzów a Koroną Kielce. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Suzuki Arena w Kielcach dnia 14 lipca 2021 roku. Wynik tego meczu to: Korona Kielce - 1, Ruch Chorzów - 0.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Koroną Kielce zakończyła się wynikiem 0:0. W 23 minucie sędzia ukarał żółtą kartką zawodnika Blanika z drużyny Korony.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu, który odbył się w Chorzowie, obie drużyny starały się zdobyć bramkę i przełamać wynik 0:0 z pierwszej połowy. Już w 46 minucie trener Ruchu Chorzów postanowił dokonać zmiany, wprowadzając na boisko Długosza zastępującego Skwierczyńskiego. Jednak już w tej samej minucie zawodnik Sadlok z drużyny Ruchu otrzymał żółtą kartkę. W 49 minucie to Ruch zdobył bramkę, a strzelcem był Szczepan po asyście Monety.

Korona Kielce nie zamierzała jednak się poddawać i w 62 minucie trener dokonał potrójnej zmiany, wprowadzając na boisko Konstantyna, Podgórskiego i Shikavkę zastępujących odpowiednio Blanika, Remacle'a i Dalmau. W dalszej części meczu obie drużyny dokonywały kolejnych zmian personalnych. W 67 minucie Foszmańczyk wszedł na boisko zastępując Monetę, a w 70 minucie Takac wszedł za Nono w drużynie Korony Kielce. Napięcie na boisku rosło, co skutkowało żółtymi kartkami dla Hofmaistera z Korony w 79 minucie, oraz dla Foszmańczyka z Ruchu Chorzów w 82 minucie. W 83 minucie trener Korony Kielce dokonał ostatniej zmiany, wprowadzając na boisko None'a za Deaconu.

W końcówce meczu trener Ruchu postanowił jeszcze raz zmienić skład, wprowadzając Feliksa za Szczepana w 88 minucie. Jednak to Korona  zdobyła bramkę w doliczonym czasie gry, a strzelcem był Trojak. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, gdzie bramki zdobyli Szczepan dla Ruchu Chorzów oraz Trojak dla Korony Kielce.