Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Zwycięstwo Aston Villi nad Legią Warszawa 2:1 w Lidze Konferencji Europy

2023-12-01 7:00

W meczu grupy E Ligi Konferencji Europy pomiędzy Astonem Villą a Legią Warszawa, które odbyło się na stadionie Villa Park w Birmingham o godzinie 21:00 dnia 30-11-2023, Aston Villa wygrała z wynikiem 2:1 przeciwko Legii Warszawa.

Poprzednie mecze Aston Villa - Legia Warszawa

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Astonem Villą a Legią Warszawa. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Miejski Legii Warszawa Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego pojedynku to Legia Warszawa: 3, Aston Villa: 2.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie wczorajszego meczu Aston Villa z Legią Warszawa, który odbył się w Birmingham, gospodarze zdobyli bramkę już w 4 minucie. Bramkarzem był Diaby, a asystę zaliczył Tielmans. Jednak Legia Warszawa szybko odpowiedział i w 20 minucie zdobył bramkę dzięki Muciemu. W dalszej części pierwszej połowy doszło do kilku kartek dla obu drużyn. Diaby z Aston Villi otrzymał żółtą kartkę za faul w 36 minucie, natomiast Gual z Legii Warszawa również został ukarany żółtą kartką za faul w 39 minucie.

Niesportowe zachowanie zostało ukarane żółtymi kartkami dla Luiza z Aston Villi i Wszołka z Legii Warszawa, obaj otrzymali je w 41 minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym: Aston Villa 1 - Legia Warszawa 1.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Aston Villa z Legią Warszawa, który odbył się w Birmingham, gospodarze wyszli na prowadzenie. W 58 minucie Alex Moreno strzelił bramkę po asyście Douglasa Luiza, dając swojej drużynie przewagę. Legia Warszawa próbowała odrobić straty, ale nie była skuteczna. W 53 minucie żółtą kartkę otrzymał Youri Tielemans z Aston Villi za faul.

W 68 minucie Blaz Kramer z Legii również został ukarany żółtą kartką za faul. Artur Jędrzejczyk otrzymał żółtą kartkę w 75 minucie za podobne przewinienie. Obie drużyny dokonały kilku zmian personalnych w trakcie drugiej połowy. W 55 minucie Kramer wszedł na boisko, zastępując Marca Guala, a Kun zastąpił Gila Diasa w drużynie Legii Warszawa. W 71 minucie Bailey i Ramsey weszli na boisko, zastępując McGinna i Tielemansa w Aston Villi.

Legia również dokonała zmian: Celhaka wszedł na boisko zastępując Slisza w 76 minucie, a Kapustka zastąpił Josuego w tej samej minucie. Rosołek wszedł na boisko zastępując Wszołka w 83 minucie. W ostatnich minutach meczu Jhon Duran z Aston Villi otrzymał żółtą kartkę w 90+2 minucie za faul. W 90 minucie Dendoncker wszedł na boisko, zastępując Douglasa Luiza w Aston Villi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Aston Villa 2, Legia Warszawa 1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Aston Villa rozegrał łącznie 7 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Z tego 5 spotkań miało miejsce w fazie grupowej, a 2 we wcześniejszych fazach. Aston Villa wygrała 6 z tych meczów, nie zanotowując żadnej remisowej ani przegranej. Łącznie zdobyli oni 19 goli. Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i strzelili tam 8 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie, to zwycięstwo 3-0.

Na wyjazdach rozegrali natomiast 3 mecze i zdobyli na nich 11 goli. Najwyższy wynik na wyjeździe to zwycięstwo 0-5. Średnia ilość zdobywanych przez Aston Villę goli na mecz wynosiła 2,7. Zespół Legia Warszawa rozegrał natomiast w ramach Ligi Konferencji Europy aż 11 meczów - w tym pięć w fazie grupowej i sześć we wcześniejszych fazach turnieju. Legia Warszawa wygrała pięć z tych spotkań, zremisowała trzy razy i przegrała trzy razy. Łącznie zdobyli oni 23 gole. Na swoim boisku rozegrali pięć meczów i strzelili tam dziesięć goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie, to zwycięstwo 2-0. Na wyjazdach rozegrali sześć meczów i zdobyli na nich 13 goli. Najwyższy wynik na wyjeździe to zwycięstwo 3-5. Średnia ilość zdobywanych przez Legię Warszawa goli na mecz wynosiła 2,1.

Tabela Grupa E:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Aston Villa 4 0 1 11 6 5 12
2 Legia Warszawa 3 0 2 8 6 2 9
3 AZ Alkmaar 2 0 3 7 10 -3 6
4 Zrinjski Mostar 1 0 4 5 9 -4 3

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Astonem Villą a Legią Warszawa, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Zrinjski Mostar z Astonem Villą odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Bijeli Brijeg w Mostarze. Natomiast mecz Legii Warszawa z AZ Alkmaarem zostanie rozegrany tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.