Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Cenne zwycięstwo beniaminka. Puszcza Niepołomice wygrała z Górnikiem Zabrze

2023-11-26 15:32

Puszcza Niepołomice rozgrywająca swoje mecze na stadionie Cracovii zgarnęła 3 punkty w 16. kolejce rozgrywek. Beniaminek wygrał z Górnikiem Zabrze 2:1.

Poprzednie mecze Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze

W ostatnim czasie między Puszczą Niepołomice a Górnikiem Zabrze odbyły się dwa mecze. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Arena Zabrze w dniu 3 lipca 2021 roku. Spotkanie zakończyło się wynikiem Górnik Zabrze: 3, Puszcza Niepołomice: 0. Drugi mecz odbył się w Zabrzu w dniu 1 lipca 2023 roku. Tym razem to drużyna Puszczy Niepołomice odniosła zwycięstwo, pokonując Górnika Zabrze  3:1. Podsumowując, oba spotkania między tymi drużynami zakończyły się różnymi wynikami. W pierwszym meczu zwyciężył Górnik Zabrze, natomiast drugi mecz wygrała Puszcza Niepołomice. Stosunek bramek w rozegranych meczach Górnik Zabrze: 4, Puszcza Niepołomice: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Puszczy Niepołomice z Górnikiem Zabrze zakończyła się wynikiem 1:0 dla Górnika Zabrze. W 24 minucie żółtą kartkę otrzymał Bartosz z drużyny Puszcza Niepołomice, a w 28 minucie żółtą kartkę otrzymał Yakuba, również z drużyny Puszczy. W 36 minucie kolejną żółtą kartkę otrzymał jego kolega z drużyny, Hajda. W 42 minucie doszło do zmiany w drużynie Górnika Zabrze - Kapralik wszedł na boisko, zastępując Czyża. Na koniec pierwszej połowy, w 45 minucie, bramkę dla Górnika Zabrze zdobył Yokota z rzutu karnego.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu, gospodarze wyszli na boisko z determinacją.

W 46 minucie trener Puszczy dokonał zmiany, wprowadzając Siemaszkę za Cholewiaka. W 54 minucie Mroziński zdobył bramkę dla Puszczy po asyście Zapolnika, dając swojej drużynie prowadzenie. Górnik próbował odpowiedzieć, ale nie potrafił pokonać bramkarza rywali. W 66 minucie trener Górnika postanowił dokonać zmiany i Krawczyk wszedł na boisko zastępując Musiolika. Jednak to Puszcza kontynuowała dominację i w 71 minucie Siemaszko zdobył kolejną bramkę po asyście Zapolnika, podwyższając wynik na 2:1 dla gospodarzy.

W 73 minucie Craciun otrzymał żółtą kartkę za faul. Obie drużyny kontynuowały walkę o zwycięstwo, a trener Puszczy dokonywał kolejnych zmian w składzie - Cichoń wszedł na boisko za Zapolnika, a Sołowiej zastąpił Koja. W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu. W 86 minucie Cichoń otrzymał żółtą kartkę za faul. W odpowiedzi trener Górnika dokonał dwóch zmian - Dadok wszedł na boisko za Barczaka, a Nascimento zastąpił Rasaka.

W doliczonym czasie gry Nascimento otrzymał żółtą kartkę w drużynie Górnika Zabrze, a Poczobut został ukarany żółtą kartką w drużynie Puszczy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Puszcza Niepołomice 2, Górnik Zabrze 1. Puszcza Niepołomice odniosła zwycięstwo dzięki skutecznym akcjom Mrozińskiego i Siemaszki, które zapewniły im cenne trzy punkty.