Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Zwycięstwo Rakowa dzięki bramce samobójczej w 88. minucie

2023-12-17 7:00

W dniu 17-12-2023 o godzinie 15:00 na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie odbył się mecz pomiędzy Rakowem Częstochowa a Koroną Kielce w ramach 19 kolejki Ekstraklasy. W tym spotkaniu Raków Częstochowa zdobył jednego gola, natomiast Korona Kielce nie zdołała strzelić żadnej bramki.

Poprzednie mecze Raków Częstochowa - Korona Kielce

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Rakowem Częstochowa a Koroną Kielce zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Boisko Hotel Sielanka Nad Pilicą w miejscowości Warka 3 sierpnia 2020 roku. Raków Częstochowa wygrał ten mecz zdecydowanie, zdobywając pięć goli, podczas gdy Korona Kielce nie zdołała strzelić żadnego. Drugie spotkanie miało miejsce na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie 22 października 2022 roku. Tym razem Raków Częstochowa odniósł zwycięstwo, ale tylko minimalne. Jedno trafienie wystarczyło, aby pokonać Koronę Kielce, która nie potrafiła odpowiedzieć skutecznym strzałem. Ostatni mecz rozegrano na stadionie Suzuki Arena w Kielcach 7 maja 2023 roku. Tym razem to Korona Kielce wyszła zwycięsko, zdobywając jednego gola i nie tracąc żadnego. Raków Częstochowa nie był w stanie odpowiedzieć i przegrał ten pojedynek. Podsumowując, w trzech ostatnich meczach pomiędzy Rakowem Częstochowa a Koroną Kielce zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Rakowa Częstochowa 5:0, drugie spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem Rakowa Częstochowa 1:0, a ostatnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Korony Kielce 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Korona Kielce: 1, Raków Częstochowa: 6

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Koroną Kielce zakończyła się wynikiem 0:0. W 21 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Malarczyka z drużyny Korony Kielce.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Raków Częstochowa zmierzył się z Koroną Kielce. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Jednak w drugiej części gry to Raków Częstochowa zdobyła jednego gola, kończąc mecz wynikiem 1:0. W 63 minucie doszło do zmiany w drużynie Korony Kielce - gracz Takac wszedł na boisko, zastępując Remacle'a.

Następnie, w 67 minucie żółtą kartkę otrzymał Sorescu z drużyny Raków Częstochowa. W 69 minucie nastąpiła kolejna zmiana w składzie Rakowa Częstochowa - Crnac wszedł na boisko, zastępując Yeboaha. W 70 minucie Silva zastąpił Plavsica w drużynie gospodarzy. W 73 minucie Korona Kielce dokonała zmiany - Dalmau wszedł na boisko, zastępując Shikavkę. W 81 minucie Konstantyn wszedł na boisko, zastępując Blanika w drużynie gości.

W tej samej minucie trener Rakowa Częstochowa dokonał dwóch zmian - Drachal wszedł za Cebulę, a Piasecki za Zwolinskiego. W 87 minucie Raków Częstochowa dokonał kolejnej zmiany - Racovitan wszedł na boisko, zastępując Sorescu. W 88 minucie doszło do samobójczego gola Malarczyka, który został zaliczony na korzyść Rakowa Częstochowa. W doliczonym czasie gry, w 90+7 minucie, Piasecki nie wykorzystał rzutu karnego dla Rakowa Częstochowa. Podsumowując, mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Rakowa Częstochowa po samobójczym golu Malarczyka w 88 minucie.