SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa bez zmian! Podział punktów zostanie utrzymany

Ekstraklasa bez zmian! Podział punktów zostanie utrzymany

26.01.2017, godz. 17:43
Lotto Ekstraklasa
Lotto Ekstraklasa foto: Twitter

W czwartek zebrał się zarząd spółki Ekstraklasa S.A. Na spotkaniu przedstawiono prezentację podsumowującą projekt ESA37, który wprowadził podział punktów po fazie zasadniczej najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Najprawdopodobniej system zostanie utrzymany przez kolejne dwa sezony.

Trzydzieści siedem kolejek, podział rozgrywek na rundę zasadniczą i finałową oraz dzielenie punktów po pierwszej fazie sezonu. Tak wyglądają rozgrywki Ekstraklasy od sezonu 2013/14 po wprowadzeniu projektu ESA37. Wszystko wskazuje na to, że przez kolejne dwa sezony wciąż będziemy mieć do czynienia z takim trybem rozgrywek. W czwartek odbyło się spotkanie zarządu Ekstraklasy S.A. Udział w nim wzięli prezes Dariusz Marzec, wiceprezes Marcin Animucki oraz dyrektor do spraw logistyki Marcin Stefański. Przedstawiono prezentację, z której płynęły jasne wnioski - obecny system jest dla władz ligi optymalny.

Plusami z reformy są przede wszystkim większe wpływy z dnia meczowego. Wspomniano także, że na Starym Kontynencie aż siedemnaście lig zawodowych gra systemem innym niż mecz i rewanż. Portal eurosport.onet.pl podał, że przyczyną braku zmian może być także konflikt z PZPN. Centrala cały czas utrzymuje stanowisko, że w każdym zespole na boisku może występować tylko dwóch piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Władzom Ekstraklasy się to nie podoba - powoduje to bowiem zawężenie rynku transferowego.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: