SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Ekstraklasa. Trzech piłkarzy Górnika Zabrze zesłano do rezerw. Za co?

Ekstraklasa. Trzech piłkarzy Górnika Zabrze zesłano do rezerw. Za co?

19.04.2016, godz. 18:25
Paweł Golański - Górnik Zabrze
Paweł Golański - Górnik Zabrze foto: CYFRA SPORT

Trener Górnika Zabrze Jan Żurek ogłosił, że trzech piłkarzy pierwszej drużyny zostało przesuniętych do III-ligowych rezerw. Chodzi o Pawła Golańskiego, Macieja Korzyma i Łukasza Madeja. Ostatnio doświadczeni piłkarze mocno rozczarowywali, a szkoleniowiec ekipy ze Śląska nie widzi dla nich miejsca w zespole. Walka o utrzymanie stała się jeszcze trudniejsza.

Górnik Zabrze praktycznie od początku sezonu próbuje ratować się od spadku, ale to jest raczej nieuniknione. Wyniki wciąż się nie poprawiły, więc nie ma z czego zbierać punktów. W ostatnim meczu Ekstraklasy zabrzanie polegli w Krakowie z Wisłą 1:3. Za tę porażkę słono zapłaciła trójka piłkarzy, która trafiła do rezerw, obecnie grających w III lidze opolsko-śląskiej (zajmują w niej 4. miejsce).

Zobacz: Koniec kariery albo kalectwo. Dramat Ivicy Vrdoljaka

Jak takie decyzje personalne skomentował Jan Żurek? - Jeżeli chodzi o Golańskiego i Korzyma chodzi o względy sportowe. Natomiast Madej przesunięty do rezerw został ze względu na wydarzenia jakie miały miejsce w Krakowie (doszło do sprzeczki zawodnika z trenerem). To są zawodowcy, biorą pieniądze z klubu, mają podpisane kontrakty - powiedział trener Górnika.

Takie sytuacje na pewno nie pomogą ekipie ze Śląska w walce o utrzymanie. Na sześć meczów przed końcem sezonu Górnik znajduje się na 16. pozycji i traci już pięć punktów do bezpiecznej strefy.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: