Jagiellonia - Legia 2:3. Wielkie emocje w hicie kolejki, zwycięstwo Legii

2013-09-26 0:45

Legia Warszawa po emocjonującym meczu wygrała z Jagiellonią 3:2. Świetne zawody rozegrał Miroslav Radović, który zdobył w tym spotkaniu dwie bramki.

Mistrzowie Polski objęli prowadzenie w 22. minucie, kiedy to, zagraną przez Marka Saganowskiego, piłkę do siatki rywali skierował właśnie Miroslav Radović. Kilka chwil później podopieczni Jana Urbana zdobyli drugiego gola. Tym razem skutecznością w polu karnym Jagielloni błysnął Saganowski, który wykorzystał świetne podanie Michała Żyry i wpakował piłkę do pustej bramki.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Gola po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego zdobył Dawid Plizga. Na kolejne trafienia kibice zgromadzeni na stadionie w Białymstoku musieli czekać aż do 77. minuty. Wówczas świetnym zagraniem na głowę Radovica popisał się Helio Pinto, a Serb nie zmarnował doskonałej okazji.

Rozmiary porażki w 88. minucie zmniejszył jeszcze Jan Pawłowski. Na strzelenie wyrównującej bramki Jagielloni zabrakło już czasu i to Legia sięgnęła w tym spotkaniu po komplet punktów.