Łukasz Teodorczyk, Lech Poznań

Lech - Górnik 3:1. Łukasz Teodorczyk z szansami na powołanie do kadry?

2013-11-04 9:15

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 15. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Górnika Zabrze 3:1. Bohaterem spotkania został Łukasz Teodorczyk (22 l.), który niemal w pojedynkę zapewnił Lechowi wygraną. Taki występ z pewnością nie uszedł uwagi nowego selekcjonera Adama Nawałki (56 l.), który we wtorek roześle powołania dla zawodników z polskiej ligi na mecze ze Słowacją i Irlandią.

- Ciała zawodników zdołamy zregenerować, klucz do sukcesu leży w zregenerowaniu głów - mówił przed wczorajszym meczem trener Lecha Mariusz Rumak (36 l.), nawiązując do porażki sprzed trzech dni przeciwko Jagiellonii (0:2).

Po pierwszej połowie kibice "Kolejorza" byli przekonani, że nie udało się zrobić ani jednego, ani drugiego, bo ich ulubieńcy grali ociężale, nie stwarzali groźnych sytuacji i na przerwę schodzili przegrywając 0:1 po golu Prejuce'a Nakoulmy (26 l.).

Druga połowa długo wyglądała podobnie - Górnik grał szybko i ofensywnie, zaś Lech często był w opałach i rozpaczliwie bronił się przed stratą bramki. Aż w końcu sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Teodorczyk...

Były napastnik Polonii Warszawa po raz pierwszy błysnął w 65. minucie, kiedy to odważnie powalczył o, wydawałoby się, straconą piłkę. Celnie dośrodkował do Barry'ego Douglasa (24 l.), który strącił futbolówkę do Gergo Lovrencsicsa (25 l.), a ten wpakował ją do siatki. Inna sprawa, że akcja powinna być wcześniej przerwana, bo "Teo" był na spalonym.

Przeczytaj także: Lech - Górnik 3:1. Mariusz Rumak nie rozmawiał z dziennikarzami po meczu

Dziesięć minut później snajper zaliczył asystę przy bramce Marcina Kamińskiego (21 l.), zaś na trzy minuty przed końcem sam podwyższył wynik na 3:1. Była to jego 6. bramka w tym sezonie, co czyni go jednym z najskuteczniejszych strzelców ligi.

Wobec słabej formy Artura Sobiecha i wahań w kadrze Roberta Lewandowskiego, a więc snajperów powołanych przez Nawałkę, powołanie dla Teodorczyka wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem.

Lech - Górnik 3:1

0:1 Nakoulma 11. min, 1:1 Lovrencsics 65. min, 2:1 Kamiński 75. min, 3:1 Teodorczyk 87. min

Sędziował: Szymon Marciniak 4. Widzów: 16 037

Lech: Gostomski 4 - Możdżeń 3, Ceesay 3, Kamiński 4, Henriquez 3 - Lovrencsics 4, Trałka Ż 3, Murawski 3, Hamalainen 2 (75. Ślusarski 2), Linetty 2 (58. Douglas 3) - Teodorczyk 4 (88. Formella Ż)

Górnik: Steinbors 2 - Olkowski 3, Wełnicki 3, Pandza 2 (45. Gancarczyk 2), Kosznik 3 - Nakoulma 3, Mączyński 3, Przybylski 2, Sobolewski 2, Madej Ż 3 (77. Oziębała) - Zachara 3 (80. Cupriak)