Stanislav Levy

Autor: CYFRASPORT Stanislav Levy

Lechia - Śląsk 1:2. Stanislav Levy znów na zwycięskiej ścieżce

2013-11-04 3:05

W rozgrywanym przy ulewnym deszczu meczu przyjaźni Śląsk Wrocław pokonał Lechię Gdańsk 2:1, przerywając fatalną serię spotkań bez zwycięstwa na wyjeździe w tym sezonie. Bramki padały w drugiej połowie i to Lechia jako pierwsza wyszła na prowadzenie. W 55. minucie dokładne, krosowe zagranie Daisuke Matsuiego (32 l.) przepięknym strzałem z woleja lewą nogą wykorzystał Piotr Grzelczak (25 l.).

Radość gdańszczan nie trwała długo, bo już siedem minut później piłkę do siatki Lechii po rzucie rożnym skierował środkowy obrońca drużyny Stanislava Levy'ego Adam Kokoszka (27 l.). Asystę przy trafieniu byłego polonisty zaliczył jego partner z obrony Rafał Grodzicki (30 l.), który na 10 minut przed końcem, także po dośrodkowaniu z rogu, zdobył decydującą bramkę. Dzięki tej wygranej wrocławianie awansowali na 6. miejsce w tabeli.

Lechia - Śląsk 1:2

1:0 Grzelczak 55. min, 1:1 Kokoszka 62. min, 1:2 Grodzicki 81. min

Sędziował: Tomasz Radkiewicz 3. Widzów: 12 365

Lechia: Bąk 3 - Oualembo 3, Madera 2, Janicki 3, Pazio 2 - Deleu 3, Dawidowicz 2 (54. Tuszyński 2), Pietrowski 2, Matsui 3, Frankowski 2 (69. Buzała 2) - Grzelczak 3 (79. Zyska)

Śląsk: Kelemen 3 - Pawelec 2 (61. Plaku 2), Grodzicki 4, Kokoszka 4, Dudu 3 - Hołota 2, Kaźmierczak 3, Stevanovic 3, Cetnarski 3 (90. Socha), Patejuk 3 (79. Ostrowski) - Paixao 3