ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław, wynik 1:2. Śląsk wygrywa "pod choinkę"!

2011-12-11 17:45

Święta Bożego Narodzenia dla piłkarzy Śląska Wrocław na pewno będą radosne! Prowadzący w tabeli T-Mobile Ekstraklasy podopieczni Oresta Lenczyka nie musieli nawet zremisować, by zachować fotel lidera przed zimową przerwą w rozgrywkach. I przez 77 minut wydawało się, że przegrają. Piorunujący finisz wyjazdowej batalii z ŁKS-em Łódź sprawił jednak, że wrocławianie odnieśli kolejny ligowy sukces.

Prowadzenie dla ŁKS-u już w 10.minucie uzyskał strzałem głową Antoni Łukasiewicz, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Kaczmarka.

Kiedy zanosiło się, że ambitni gospodarze niespodziewanie ograją zespół Śląska, trenerskim "nosem" wykazał się Orest Lenczyk. Na boisko weszli Przemysław Kaźmierczak (64.min.) i Marek Wasiluk (65.min.).

Przeczytaj koniecznie: Legia Warszawa - Cracovia. Wynik 0:0. Wicelider traci punkty!

I to właśnie oni odmienili losy spotkania. Na 12 minut przed ostatnim gwizdkiem Wasiluk wrzucił piłkę w pole karne, a tam najsprytniejszy był... Kaźmierczak, który uderzeniem głową dał przyjezdnym wyrównanie.

Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry Marek Wasiluk sam wcielił się już w rolę snajpera. Z rzutu rożnego zagrywał Sebastian Mila, a niepilnowany Wasiluk strzelił głową - bramkarz "Pasów" nie dał rady zatrzymać piłki.