SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa LOTTO Ekstraklasa: Kto sięgnie po tytuł? Typy bukmacherów

LOTTO Ekstraklasa: Kto sięgnie po tytuł? Typy bukmacherów

16.05.2017, godz. 13:44
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin foto: CYFRASPORT

Tak wyrównanej walki o mistrzostwo Polski nie było już dawno. O najwyższe miejsce w LOTTO Ekstraklasie wciąż liczą się cztery zespoły - Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Legia Warszawa i Lechia Gdańsk. Który ma największe szanse na tytuł? Sprawdźie typy bukmacherów przed ostatnimi kolejkami ligi.

Do końca rozgrywek LOTTO Ekstraklasy pozostały zaledwie cztery kolejki, a wciąż trudno wskazać faworyta do mistrzostwa Polski. Liderem tabeli jest Jagiellonia z takim samym dorobkiem punktowym co Lech, tuż za nimi z jednym "oczkiem" straty czai się Legia, a na czwartej pozycji jest Lechia, która do lidera traci już trzy punkty.

Jak na razie żaden z zespołów tej "wielkiej czwórki" nie przegrał w fazie finałowej rozgrywek. Ale jedynym, który zanotował komplet zwycięstw, jest "Kolejorz". Jego główni rywale w walce o tytuł zaliczyli po jednym remisie, ale to wciąż nie podopieczni Nenada Bjelicy są głównym kandydatem do mistrzostwa. Ani nie pierwsza w lidze ekipa Michała Probierza. Z kursów bukmacherów wynika, że najwięcej szans na pierwsze miejsce na koniec sezonu dają oni Legii Warszawa.

STS za złotówkę postawioną na tytuł "Wojskowych" płaci 2,25 zł. Nieco więcej, niż w przypadku Lecha, na którego kurs wynosi 2.75. W przypadku Jagiellonii to 3.50, z kolei Lechii nie daje się większych szans na mistrzostwo, ale w razie niespodzianki można na niej nieźle zarobić. Jeśli postawimy na gdańszczan złotówkę, to w zamiast dostać możemy aż dwadzieścia złotych.

Także forBET wskazuje Legię jako faworyta do obrony tytułu. Kurs na nią to 2.15 (na Lecha 4.00, na Jagiellonię 5.00, a na Lechię 7.00). Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o kolejnego bukmachera - Fortunę. Także w tym przypadku daje się mało szans Lechii (kurs 15.00), a dużo więcej podopiecznym Jacka Magiery, Nenada Bjelicy i Michała Probierza. Przed 34. kolejką rozgrywek kurs na lidera, czyli Jagiellonię, wynosił 3.5, na wicelidera - Lecha - 3.2, z kolei na ekipę "Wojskowych" 1.9. Widać więc wyraźnie, że mimo zajmowanego trzeciego miejsca to Legia jest przez wielu traktowana jako najpoważniejszy kandydat do mistrzostwa.

Dzięki uprzejmości Fortuny wiemy też, jak jej klienci obstawiali zakłady dotyczące klasyfikacji końcowej LOTTO Ekstraklasy. I okazuje się, że aż 80 procent wszystkich graczy wskazuje jako przyszłego zdobywcę tytułu właśnie Legię. To jednak zapewne efekt tego, że Fortuna jest sponsorem generalnym warszawskiego klubu, a jej klienci to w dużej mierze kibice ekipy z ul. Łazienkowskiej.

Rzućmy jeszcze okiem na faworytów dwóch spotkań 34. kolejki, które mogą mocno namieszać w walce o mistrzostwo. W środę Lechia Gdańsk podejmie u siebie Jagiellonię Białystok i bukmacherzy dają jej więcej szans na zwycięstwo. Przykładowo kursy w STS wyglądają następująco: 2.30 na wygraną gospodarzy, 3.00 na remis i 3.25 na wygraną gości. Podobnie wygląda to w przypadku Fortuny.

Drugim z takich meczów jest oczywiście hit LOTTO Ekstraklasy, czyli starcie Legia Warszawa - Lech Poznań. I także w tym przypadku faworytem są gospodarze (Fortuna - kurs 2.15 na Legię i 3.55 na Lecha; STS - 2.15 na Legię i 3.50 na Lecha). Ale jak oba te spotkania zakończą się w rzeczywistości i kto ostatecznie sięgnie po mistrzostwo? Wszystko to zweryfikuje boisko.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: