SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Mączyński nie chciał grać w Legii? Kibice wypominają niefortunną wypowiedź

Mączyński nie chciał grać w Legii? Kibice wypominają niefortunną wypowiedź

05.07.2017, godz. 12:32
Krzysztof Mączyński
Krzysztof Mączyński na zgrupowaniu reprezentacji Polski foto: CYFRA SPORT

We wtorek wieczorem informowaliśmy, że Krzysztof Mączyński lada chwila zostanie piłkarzem Legii Warszawa. Taka decyzja 30-letniego piłkarza nie spotkała się z ciepłym przyjęciem kibiców Wisły Kraków, którzy nazywają go kłamcą i zdrajcą. Wszystko przez jego wypowiedź podczas jednego z programów Canal+Sport, kiedy to z pełnym przekonaniem stwierdził, że nigdy nie zagra w stołecznym klubie, nawet w przypadku dobrej oferty.

W kibicowskich środowiskach Wisły Kraków zawrzało. We wtorek wieczorem powołując się na źródła w Legii Warszawa poinformowaliśmy, że w środę Krzysztof Mączyński przejdzie badania w stołecznym klubie i podpisze z nim dwuletni kontrakt. Taka decyzja piłkarza bardzo nie spodobała się fanom "Białej Gwiazdy". Jeszcze niedawno był jednym z ulubieńców, a teraz stał się zdrajcą.

30-letni pomocnik to wychowanek drużyny z Reymonta. Właśnie dlatego w Krakowie cieszył się tak dużym szacunkiem. Sęk w tym, że teraz odchodzi do znienawidzonej Legii, a dla kibiców nie ma absolutnie żadnego znaczenia, że chciał wreszcie dostawać regularne wypłaty i bić się o najwyższe cele (a w Wiśle z jednym i drugim było bardzo ciężko). Szybko został okrzyknięty nie tylko "sprzedawczykiem", ale też kłamcą. Fani z otchłani internetu wyciągnęli bowiem wideo z jednego z programów "Liga+Extra" na antenie Canal+Sport, na którym Mączyński bierze udział w popularnej grze "Pomidor".

W pewnym momencie prowadzący zadają mu pytanie o transfer do Legii, a ten zdecydowanie, bez namysłu odpowiada, że to nie wchodzi w grę.

Kibice Wisły nie szczędzili piłkarzowi ostrych słów: "Szmata bez honoru", "Kraków ci nie wybaczy. Pamiętaj, że honor droższy od pieniędzy", "Judasz. Nie byłeś godzien koszulki z Białą Gwiazdą", "Być pazernym to jedno, a dwulicowym drugie" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się na Twitterze odnośnie transferu Mączyńskiego do Legii. Czy 30-latkowi uda się zadomowić w Warszawie? Tego nie wiadomo. Ale pewne jest, że gdy przyjedzie wraz z nowym klubem do Krakowa na mecz z Wisłą, to czeka go bardzo gorące powitanie...

Źródło: X-NEWS
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: