SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Michał Kucharczyk na leżąco wyprzedzi legendę?

Michał Kucharczyk na leżąco wyprzedzi legendę?

31.05.2017, godz. 12:45
Michał Kucharczyk, szpital
foto: Twitter

Dla Michała Kucharczyka (26 l.) sezon już się zakończył. Skrzydłowy Legii przeszedł wczoraj operację kolana i wróci do treningów najprawdopodobniej na początku lipca. W niedzielę będzie więc z trybun trzymał kciuki za kolegów w meczu z Lechią, bo jeśli Legia obroni tytuł mistrza kraju „Kuchy King” pod względem osiągnięć wyprzedzi legendę klubu - Lucjana Brychczego (83 l.).

Problemy Kucharczyka zaczęły się pod koniec kwietnia, gdy piłkarz naciągnął więzadła w kolanie. Pauzował kilka tygodni i wrócił na mecz z Lechem (2:0), w którym zdobył pięknego gola. Przed meczem w Białymstoku z Jagiellonią (0:0) ból jednak wrócił, a wczoraj Kucharczyk poszedł pod nóż. Szacuje się, że przerwa w treningach potrwa około 5-6 tygodni.

Co ciekawe, przez lata wyszydzany skrzydłowy, w niedzielę może zostać drugim najbardziej utytułowanym legionistą w historii klubu. Pierwszy jest Jakub Rzeźniczak (4 mistrzostwa Polski, 6 Pucharów Polski, 1 Superpuchar), a drugi Brychczy (4 MP, 4 PP). Za nimi jest „Kuchy” (ex aequo z Michałem Żyro) z 3 mistrzostwami i 5 pucharami na koncie.

Do Legii trafił 7 lat temu ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki jako obiecujący napastnik i od początku miał pod górkę. Niemal w każdym kolejnym sezonie dostawał na swoją pozycję konkurentów, ale zaciskał zęby i walczył o swoje. W napadzie musiał rywalizować z m.in. z Michalem Hubnikiem,Bruno Mezengą czy Danijelem Ljuboją. Został przesunięty na skrzydło, gdzie wygrywał pojedynki z Henrikiem Ojamaą, a ostatnio ze Stevenem Langilem. Był bliski odejścia w trakcie sezonu 2013/2014, gdy Henning Berg korzystał z jego usług okazjonalnie. - Żałowałem, że zostałem. Byłem sfrustrowany, do gry wchodzili zawodnicy od razu po kontuzji, a ja byłem zdrowy i szansy nie dostawałem – opowiadał Kucharczyk w wywiadzie dla legia.net.

Został, na stulecie klubu zdobył mistrzostwo i Puchar Polski, a później zakwalifikował się do Ligi Mistrzów. Jeśli wkrótce nie odejdzie (zimą był temat transferu do Rosji), biorąc pod uwagę jego młody wiek, w niedługim czasie może wyprzedzić Rzeźniczaka w klasyfikacji najbardziej utytułowanych.

Najbardziej utytułowani legioniści w historii:
1. Jakub Rzeźniczak: 4 mistrzostwa Polski, 6 Pucharów Polski, 1 Superpuchar
2. Lucjan Brychczy: 4 MP, 4 PP
3. Michał Kucharczyk, Michał Żyro:3 MP, 5 PP
5. Marek Jóźwiak: 3 MP, 4 PP, 2 SP
6. Horst Masheli, Dominik Furman: 3 MP, 4 PP
8. Tomasz Kiełbowicz: 3 MP, 3 PP, 1 SP
9. Jacek Zieliński, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski, Marek Saganowski, Dusan Kuciak: 3 MP, 3 PP
14. Wojciech Kowalczyk: 3 MP, 2 PP, 1 SP
15. Bartosz Bereszyński: 3 MP, 2 PP

autor: Mateusz Fudala zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: