SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna ekstraklasa Ruch Chorzów ma wielki problem. Waldemar Fornalik zrezygnował!

Ruch Chorzów ma wielki problem. Waldemar Fornalik zrezygnował!

20.04.2017, godz. 22:39
Waldemar Fornalik
foto: CYFRASPORT

Mecz Lech Poznań - Ruch Chorzów będzie ostatnim, w którym "Niebieskich" poprowadzi Waldemar Fornalik. 54-letni szkoleniowiec zrezygnował z funkcji pierwszego trenera zespołu. Swoją decyzję ogłosił w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na portalu "Niebiescy.pl".

- Sobotni mecz z Lechem Poznań będzie ostatnim, który poprowadzę w tym sezonie w roli trenera Ruchu Chorzów. Jak ciężka to była decyzja zrozumieją tylko ci, którzy wiedzą jak blisko jestem związany z Ruchem i tworzącymi go ludźmi. Razem przeżywaliśmy lepsze i gorsze chwile. Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy - w tym szczególnie ostatnich dni - sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na portalu "Niebiescy.pl".

Waldemar Fornalik był trenerem Ruchu od 7 października 2014 roku. Wcześniej piastował to samo stanowisko w latach 2009-2012. Z "Niebieskimi" dwukrotnie zajmował miejsca na podium ekstraklasy - w 2010 roku trzecie, a w 2012 drugie. Dwa razy doprowadził też drużynę do finału Pucharu Polski (2009 i 2012 rok).

Pełna treść oświadczenia Fornalika TUTAJ.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: