SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: Renato Sanches kłamie w sprawie wieku? Zamiast 18 może mieć nawet... 23 lata!

Euro 2016: Renato Sanches kłamie w sprawie wieku? Zamiast 18 może mieć nawet... 23 lata!

06.07.2016, godz. 08:17
Renato Sanches i Robert Lewandowski
foto: EAST NEWS

Renato Sanches, który w nowym sezonie zagra z Robertem Lewandowskim w Bayernie, nie ma wcale 18 lat? Takiego zdania są niektóre portugalskie media, a także były francuski piłkarz i trener Guy Roux! Młody pomocnik znakomicie zagrał z Polską w ćwierćfinale Euro 2016, to on wyrównał stan meczu. Tylko w jakim wieku?

Renato Sanches uchodzi za wielki talent. Przed sezonem za 18 milionów euro przeniósł się z Bengiki Lizbona do Bayernu Monachium. Bardzo chciał go Manchester United, ale mistrz Niemiec wygrał licytację. Czy Sanches rzeczywiście urodził się 18 sierpnia 1997 roku w Lizbonie? Portugalska gazeta "Jornal de Noticias", podaje że akt urodzenia na tę datę został wystawiony dopiero 5 lat później! Piłkarz tłumaczy, że jego ojciec zaledwie 5 miesięcy po narodzinach jego o jciec wyjechał za pracą do Francji. Wrócił dopiero 5 lat później. - To haniebne mieć takie podejrzenia - ucina krótko pomocnik.

Jednak portugalskie media nie są jedynymi, które sądzą, że Sanches w rzeczywistości jest dużo starszy, niż podaje do informacji publicznej. Podobnego zdania jest między innymi Guy Roux, były francuski piłkarz i trener, a jego zdaniem portugalska perła może mieć nawet 24 lata!

- Renato zapewnia, że ma 18 lat, ale ja uważam, że trzeba spojrzeć na jego przeszłość. Jego data urodzenia została ustalona, gdy piłkarz miał już kilka lat, więc na pewno nie jest poprawna. Zapewniam, że Sanches ma 23 lub 24 lata - stwierdził Roux.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: