Autor: Cyfra Sport Adam Buksa

Niezły dorobek Polaka

Adam Buksa znów to zrobił w Turcji! Zasłuży na powołanie do kadry na EURO?

2024-05-06 22:07

Adam Buksa nie zawodzi w lidze tureckiej. Napastnik polskiej kadry rozgrywa udany sezon. Teraz po raz kolejny potwierdził, że jest ważnym graczem Antalyasporu. Kadrowicz znów to zrobił w Turcji. Zasłuży na powołanie do kadry na EURO?

Trafił w trzynastej minucie

W ekipie Antalyasporu Buksa występuje na zasadzie rocznego wypożyczenia z RC Lens. Może być zadowolony z dokonań w tym klubie. Należy do liderów zespołu. W meczu z Pendiksporem strzelił gola. W 13. minucie wykorzystał rzut karny. Bramkarz gości nie wyczuł jego intencji. Polak strzelił w prawy róg, a golkiper rzucił się w lewą stronę. Jednak nie wystarczyło to do zwycięstwa. Już po chwili rywale wyrównali, a jeszcze przed przerwą zdobyli drugą bramkę. Jak się okazało zapewniło to im wygraną 2:1 na wyjeździe. Gospodarze przez ostatni kwadrans grali w osłabieniu. To ich druga przegrana z rzędu.

Co z przyszłością kapitana Josue? Tajemnicze wpisy portugalskiej gwiazdy wicemistrza Polski

Powalczy o koronę króla strzelców?

Dorobek kadrowicza w tym sezonie to 15 goli. Grał przez całe spotkanie, podobnie jak drugi z naszych rodaków pomocnik Jakub Kałuziński. W tym momencie Buksa zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi. Najlepszy jest Argentyńczyk Mauro Icardi, który zdobył 23 bramki dla Galatasaray. Antalyaspor plasuje się na dziesiątej pozycji. W następnej kolejce przed klubem Polaków wyjazdowy mecz z Kasimpasą. Jednak w tym spotkaniu zabraknie Buksy, który będzie pauzował za żółte kartki.

Nie do wiary: co za pudło Wisły Kraków w walce o ekstraklasę! Tak Szymon Sobczak zmarnował rzut karny [WIDEO]

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!