Szymon Sobczak

Autor: Cyfrasport Szymon Sobczak

Szok w Sosnowcu!

Nie do wiary: co za pudło Wisły Kraków w walce o ekstraklasę! Tak Szymon Sobczak zmarnował rzut karny [WIDEO]

2024-05-06 20:36

Ostatnio głośno o piłkarzach Wisły, którzy zdobyli Puchar Polski. Jednak na zapleczu ekstraklasy zawiedli, bo tak trzeba rozpatrywać sensacyjny remis 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec - najsłabszym zespołem w I lidze. Biała gwiazda powinna wygrać, ale na koniec wydarzyło się to. Nie do wiary: co za pudło Wisły Kraków w walce o ekstraklasę! Tak Szymon Sobczak zmarnował rzut karny.

Bomba Zagłębia z dystansu

Piłkarze Wisły byli podbudowani wygraną z Pogonią w finale Pucharu Polski. Jednak Zagłębie nie zamierzało się poddać. Wprawdzie gospodarze już spadli z I ligi, ale postawili się krakowskiej drużynie. W pierwszej połowie Maksymilian Rozwandowicz strzelił efektownego gola z dystansu.

Prezes Pogoni o przegranym finale Pucharu Polski. Padły słowa o napompowanym baloniku, zjednoczeniu, złej kondycji drużyny

Rodado uratował remis

Wisła atakowała, miała przewagę, ale była nieskuteczna. Od 57. minuty grała w przewadze, ale nie potrafiła przebić się przez obronę Zagłębia. Udało się jej to dopiero w ostatniej minucie, gdy Angel Rodado doprowadził do wyrównania. To gol numer 18 Hiszpana w rozgrywkach. Ale to nie był koniec emocji, bo sędzia doliczył osiem minut. Wydawało się, że Wisła wygra, bo rezerwowy Roman Goku wywalczył rzut karny.

Bartosz Kapustka słusznie został ukarany czerwoną kartką? Były sędzia tak tłumaczy zachowanie gwiazdy Legii

Osiem doliczonych minut i ten karny

W czwartej minucie doliczonego czasu do jedenastki podszedł Szymon Sobczak. Napastnik krakowskiego zespołu uderzył tak, że piłka poszybowała wysoko nad bramką. Nieprawdopodobne! To może być kosztowna strata punktów dla Wisły, która zajmuje szóste miejsce w I lidze, premiowane grą w barażach. Ale czy jednak zdoła się do nich dostać? Do końca rozgrywek pozostały trzy mecze.

Angel Rodado o rozerwanym bucie, dedykacji, pokazanym serduszku i walce o awans do ekstraklasy. Tak gwiazdor Wisły postrzega Roberta Lewandowskiego [ROZMOWA SE]

Mają zdobywać punkty, a nie grać pięknie

- Wielkie rozczarowanie, bo przyjechaliśmy po zwycięstwo - powiedział Bartosz Jaroch w rozmowie w Polsat Sport 1. - Mieliśmy mnóstwo sytuacji, a na koniec karny. Zostaje żal i rozczarowanie po tym meczu. Wiedzieliśmy, że Zagłębie będzie walczyło, że rywale będą przeszkadzać jak się tylko da. Na pewno szkoda tego karnego. Musimy zdobywać punkty, a nie grać pięknie - podkreślił obrońca krakowskiego klubu.

Robert Podoliński surowo o postawie Pogoni w finale Pucharu Polski. Tak określił to, co zrobili Portowcy, mocny przekaz

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!