SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Dramat kapitana Legii! Jakub Rzeźniczak złamał rękę i może nie zagrać z Ajaksem

Dramat kapitana Legii! Jakub Rzeźniczak złamał rękę i może nie zagrać z Ajaksem

15.01.2017, godz. 20:03
Jakub Rzeźniczak, Legia Warszawa
foto: EAST NEWS

Jakub Rzeźniczak może mówić o ogromnym pechu! Podczas jednego z treningów Legii Warszawa na zgrupowaniu w hiszpańskim Benidormie kapitan zespołu tak nieszczęśliwie upadł, że złamał rękę. W poniedziałek "Rzeźnik" wróci do Polski, a pod dużym znakiem zapytania stanął jego występ w meczu 1/16 finału Ligi Europy z Ajaksem Amsterdam.

Do tej pory przed meczem z Ajaksem Jacek Magiera mógł się tylko cieszyć. W Legii nie było żadnego kontuzjowanego zawodnika, zespół wzmocniło trzech nowych piłkarzy, a na dodatek można też było uśmiechać się pod nosem z powodu osłabień holenderskiego klubu, który w tym okienku transferowym sprzedał kilku podstawowych graczy. Niestety jednak ta sielanka nie trwała zbyt długo.

W niedzielę wieczorem podczas jednego z treningów na zgrupowaniu w Benidormie Jakub Rzeźniczak przewrócił się na murawę. Upadł bardzo niefortunnie, bo na rękę, która nienaturalnie się wygięła. Kapitan Legii przedwcześnie zakończył zajęcia i został opatrzony przez fizjoterapeutów, a później udał się na prześwietlenie do szpitala. Tam niestety okazało się, że ręka jest złamana.

Rzeźniczak w poniedziałek wróci do Warszawy i będzie się dalej leczył już w Polsce. Nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa, ale wobec tej nieszczęśliwej kontuzji występ piłkarza w meczu z Ajaksem Amsterdam (16 lutego) stanął pod bardzo dużym znakiem zapytania.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: