Atletico - Bayern

Autor: East News Atletico - Bayern

Liga Mistrzów: Atletico lepsze od Bayernu! Bezradny Lewandowski

2016-09-29 0:48

Atletico Madryt - Bayern Monachium 1:0 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów grupy D. Podopieczni Diego Simeone znów perfekcyjnie wykonali swoje zadania w obronie i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Obrońcy wyłączyli z gry Roberta Lewandowskiego, który miał tylko jedną dogodną szansę na strzelenie gola. Lepiej spisał się inny Polak, sędzia Szymon Marciniak.

Atletico Madryt ma patent na Bayern Monachium. Niezależnie od tego, czy drużynę prowadzi Pep Guardiola, czy też Carlo Ancelotti. Plan piłkarzy Simeone na spotkania z mistrzem Niemiec jest bardzo prosty. Polega na wyłączeniu z gry Roberta Lewandowskiego. Polakiem zajęła się dwójka stoperów Diego Godin - Stefan Savić. Przez 90 minut podarowali "Lewemu" tylko jedną sytuację do strzelenia gola, ale wtedy Polak nieczysto uderzył piłkę głową i Jan Oblak nawet nie musiał interweniować. Mimo, że w końcówce karnego zmarnował Antoine Griezmann to Atletico i tak zgarnęło trzy punkty. Kluczowe trafienie zaliczył w pierwszej połowie Carrasco.

Warto też pochwalić za prowadzenie tego spotkania polskich sędziów, z Szymonem Marciniakiem na czele. Piłkarze grali ostro, więc arbiter główny musiał co chwila podejmować odważne decyzje. Na szczęście robił to znakomicie. Słusznie "sypał" żółtymi kartkami. Nie ulegał presji stadionu. Po prostu klasa!

Atletico Madryt - Bayern Monachium 1:0
Carrasco 36

Atletico: Oblak - Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luis - Koke, Niguez, Gabi, Carrasco (72. Gameiro) - Griezmann (90. Partey), Torres (80. Gaitan)

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (63. Hummels), Martinez, Alaba - Vidal, Alonso, Thiago (66. Kimmich), Mueller (61. Robben) - Lewandowski, Ribery

Żółte kartki: Saul - Lahm, Thiago, Boateng, Vidal