Medyk Konin, Ewa Pajor

Autor: CYFRASPORT Medyk Konin, Ewa Pajor

Medyk Konin znowu wygrał w Lidze Mistrzyń. Irlandki rozbite

2015-08-14 0:40

Wspaniały występ w swoim drugim meczu w rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzyń zaliczyły piłkarki Medyka Konin. Mistrzynie Polski pokonały Wexford Youth Womens aż 6:0.

Medyczki do meczu z Irlandkami przystępowały z jednym zwycięstwem, z ekipą z Cardiff 5:0. Także Wexford miało trzy punkty po zwycięstwie z Gintrą 1:0. Gospodynie od początku nie zamierzały kalkulować i ruszyły do ataku. Efektem tego był zdobyty już w w 5. minucie gol przez Katarzynę Daleszczyk. Pomocniczka Medyka zablokowała wybijaną przez jedną z obrończyń piłkę tak szczęśliwie, że ta podkręconym lobem odbiła się od poprzeczki, następnie od słupka i wpadła do bramki zdezorientowanej Kelly. W pierwszej połowie padła jeszcze jedna bramka, której autorką była Aleksandra Sikora.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Medyk dominował, choć Irlandki także miały swoje okazje trzeba przyznać, że grały otwarty futbol. To się jednak na nich zemściło. W końcówce gospodynie w cztery minuty zdobyły aż trzy bramki, a jeszcze wcześniej do siatki trafiła Patrycja Balcerzak, co łącznie dało wynik 6:0.

W niedzielę Medyk o awans zagra z Gintrą, która wygrała z Cardiff 5:1. Medyczki nie mogą kalkulować, bowiem porażka mogłaby dać awans Gintrze, a nawet Wexfordowi, choć to zależałoby od wielu perturbacji. W każdym razie przynajmniej remis zapewni mistrzyniom Polski grę w fazie pucharowej Ligi Mistrzyń.

Medyk – Wexford 6:0 (2:0)
Bramki: Daleszczyk 5, 82, Balcerzak 67, 84, Sikora 18, Tarczyńska 86

Medyk: Szymańska – Grad (86 Grzywińska), Slavcheva, Nikolić, Ficzay, Dudek (79 Pakulska), Daleszczyk, Sikora, Balcerzak, Gawrońska, Tarczyńska (86 Sturanović)