SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Bayern podbija Azję. Chińczycy oszaleli na punkcie Lewandowskiego! [GALERIA]

Bayern podbija Azję. Chińczycy oszaleli na punkcie Lewandowskiego! [GALERIA]

18.07.2017, godz. 06:31
Chińscy kibice oszaleli na punkcie Roberta Lewandowskiego
Chiński fanklub Roberta Lewandowskiego. foto:

Bayern Monachium rozpoczął swoje przedsezonowe tournee od wizyty w Azji, gdzie Bawarczycy mają tysiące fanów. Okazuje się, że największą gwiazdą zespołu jest tam Robert Lewandowski. Chińscy kibice wręcz oszaleli na jego punkcie i na lotnisku w Szanghaju od kilku godzin oczekiwali przylotu swojego idola! Zobaczcie zdjęcia,

Rober Lewandowski jest od kilku lat gwiazdą światowego formatu i należy do czołówki najlepszych piłkarzy globu. Nic więc dziwnego, że swoich wiernych fanów ma nie tylko w Niemczech i Europie, ale też tysiące kilometrów dalej. Chociażby w Azji. Tamtejsi fani z niecierpliwością oczekują każdego okresu wakacyjnego, bo właśnie wtedy Bayern Monachium rusza w tournee, w którym odwiedza różne kraje i gra mecze kontrolne przed zbliżającym się sezonem. Nie inaczej jest tym razem.

Najlepsza drużyna Bundesligi kampanii 2016/2017 na pierwszy punkt swojego objazdowego obozu przygotowawczego wybrała Chiny. A konkretnie Szanghaj. I od razu okazało się, ilu fanów ma w tym kraju. Ci jednak mają swoich ulubieńców, jak chociażby wspomnianego Lewandowskiego. Jeszcze na długo przed przylotem miejscowi kibice zgromadzili się na lotnisku ubrani w czerwone koszulki Bawarczyków, a na Polaka czekał wręcz jego fanklub! Miejscowi przygotowali dla niego specjalne banery i plakaty powitalne z "Lewym" w roli głównej. Można śmiało powiedzieć, że Chińczycy wręcz oszaleli na jego punkcie!

Zdjęciami i nagraniami z Szanghaju pochwalił się na Twitterze sam Bayern. I patrząc na entuzjazm, z jakim witani są piłkarze Bawarczyków, można dojść do wniosku, że takie tournee to już nie tylko przygotowanie do rozgrywek, ale przede wszystkim zabieg marketingowy. Który może klubowi przynieść miliony zysku.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: