SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Grosicki wyróżniony przez angielskie media. Zostanie w Premier League?

Kamil Grosicki wyróżniony przez angielskie media. Zostanie w Premier League?

16.05.2017, godz. 10:29
Kamil Grosicki, Hull City
foto: EAST NEWS

Kamil Grosicki i jego Hull City spadli z Premier League, ale niewykluczone, że Polak zostanie w angielskiej ekstraklasie. Zdaniem tamtejszego dziennika "Daily Mail" 28-letni skrzydłowy był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy "Tygrysów" i trafił do zestawienia tych zawodników "spadkowiczów", którzy mogą być spokojni o angaż w innym klubie Premier League w kolejnym sezonie.

Indywidualnie to była dla Grosickiego naprawdę niezła runda. Szybko wkomponował się w zespół Hull City i stał się jego podstawowym piłkarzem, a trenerowi Marco Silvie odwdzięczał się dobrą grą. Kibice szybko zakochali się w jego opartym na szybkości i fantazji stylu gry, który nierzadko przynosił wymierne efekty w postaci tworzonych sytuacji bramkowych czy asyst, których Polak zanotował pięć. Gola strzelić mu się nie udało, ale i tak dał się zapamiętać z dobrej strony.

Niestety "Tygrysy" nie zdołały utrzymać się w Premier League i kolejny sezon spędzą w Championship. "Grosik" zabezpieczył się jednak na taką ewentualność, bo w kontrakcie ma zapisaną klauzulę, że w przypadku spadku klub da mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. A taka sytuacja właśnie nastąpiła.

I zdaniem angielskich mediów Polak może liczyć na ponowny angaż w Premier League. Brytyjski "Daily Mail" przygotował zestawienie tych piłkarzy "spadkowiczów" z ligi, którzy wyróżniali się najbardziej i mogliby się sprawdzić w innym klubie angielskiej ekstraklasy. Chodziło o zawodników trzech ekip - Sunderlandu, Middlesbrough i właśnie Hull City, a Grosicki był jednym z czterech graczy "Tygrysów" w przygotowanej "jedenastce".

- Jest bardzo aktywny i pełen werwy, a w styczniu przyczynił się do tego, że Hull powstało z kolan. To szybki i bezpośredni piłkarz. Powinien być do kupienia za ok. 5 mln funtów - czytamy w krótkiej notce opisującej Grosickiego. Jak widać jego wartość minimalnie spadła, bo do Anglii trafił za 9 mln euro, czyli niewiele ponad 7,5 mln funtów.

Najlepsza "11" spadkowiczów z Premier League wg "Daily Mail":

Jordan Pickford (Sunderland) - Calum Chambers (Middlesbrough), Harry Maguire (Hull City), Ben Gibson (Middlesbrough), Andy Robertson (Hull City) - Sam Clucas (Hull City), Marten de Roon (Middlesbrough), Adam Forshaw (Middlesbrough) - Duncan Watmore (Sunderland), Jermain Defoe (Sunderland), Kamil Grosicki (Hull City).

Co ciekawe nie wszystkie angielskie media doceniają postawę Grosickiego. W analogicznym zestawieniu "Daily Mirror" nie znalazł miejsca dla Polaka.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: