SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Teodorczyk wybierze Premier League? Chce go West Ham United

Łukasz Teodorczyk wybierze Premier League? Chce go West Ham United

10.05.2017, godz. 14:12
Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk foto: EAST NEWS

Łukasz Teodorczyk strzelał jak maszyna w barwach Anderlechtu, ale od blisko dwóch miesięcy nie może trafić do siatki. Jego chwilowa nieskuteczność nie odstrasza jednak potencjalnych kupców. Polakiem poważnie interesuje się londyński West Ham United, który jest gotowy zapłacić za Polaka nawet 20 mln euro! Czy "Teo" będzie grał w Premier League?

Łukasz Teodorczyk rozgrywa najlepszy sezon w karierze. W 50 występach, we wszystkich rozgrywkach, strzelił dla Anderlechtu aż 28 goli. Do tego dołożył pięć asyst. Te liczy wyglądają znakomicie, ale wygląda na to, że polski napastnik chwilowo zatracił instynkt strzelecki. Do bramki nie trafił od 12 marca. Biorąc pod uwagę rozegrane przez niego mecze w tym okresie, przekłada się to na ponad 12 godzin bez gola!

Jednak z napastnikami często tak bywa. Zablokują się na kilka spotkań, aby po pewnym czasie znów strzelać jak maszyny. „Gole są jak keczup. Czasami jest ich mniej niż tego oczekujesz, a potem pojawiają się wszystkie naraz” - mówił kiedyś wybitny holenderski snajper Ruud van Nistelrooy. W "keczupową teorię" wierzą też działacze West Hamu United, którzy umieścili "Teo" na szczycie swojej listy transferowej!

O zainteresowaniu "Młotów" Polakiem informował "The Daily Mirror". Teodorczykiem zachwycony jest trener Slaven Bilić. Angielscy dziennikarze uważają, że klub z Londynu będzie w stanie spełnić żądania Anderlechtu, który życzy sobie za naszego napastnika aż 20 mln euro.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: