SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą PSG straci na Krychowiaku. "Sprzedanie go za 15 mln będzie sukcesem"

PSG straci na Krychowiaku. "Sprzedanie go za 15 mln będzie sukcesem"

25.04.2017, godz. 12:16
Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak foto: EAST NEWS

Grzegorz Krychowiak trafił latem do PSG za około 30 mln euro, ale wszystko wskazuje na to, że paryski klub mocno na nim straci. Zdaniem francuskich dziennikarzy przyszłość Polaka na Parc de Princes jest przesądzona, ale jednocześnie zaznaczają drastyczny spadek jego wartości na rynku transferowym. Ich zdaniem sukcesem będzie sprzedanie go za 15 mln euro.

- Na ten moment nie ma możliwości, by Grzegorz Krychowiak został w PSG. Klub z pewnością nie odzyska zainwestowanych w niego pieniędzy. Jeśli uda im się sprzedać go za 15 milionów euro, to będzie to sukces - stwierdził w rozmowie ze portalem Sportowefakty.pl Loic Tanzi, dziennikarz Goal.com zajmujący się zespołem mistrzów Francji.

- Nie powiedziałbym, że była to jedna z największych pomyłek transferowych ostatnich lat w PSG. Krychowiak tak naprawdę nie dostał poważnej szansy zaprezentowania swoich umiejętności. Po prostu nie pasuje do koncepcji Emery'ego - broni Polaka Tanzi. To jednak nie zmienia faktu, że prawdopodobnie już po roku gry 27-latek pożegna się ze stolicą Francji. W tym sezonie na boisku spędził niewiele ponad tysiąc minut, wystąpił łącznie w dziewiętnastu spotkaniach.

A gdzie zagra w najbliższym sezonie? Wydaje się, że najbliżej mu do Rzymu, a konkretnie do AS Roma. Tam w poniedziałek dyrektorem sportowym już oficjalnie został Monchi, który ściągał go do Sevilli. Spekuluje się, że Krychowiak może być pierwszym transferem Hiszpana w nowym miejscu pracy.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: