SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Adam Nawałka zaciera ręce, ma nowy kontrakt! PZPN przedłużył z nim umowę

Adam Nawałka zaciera ręce, ma nowy kontrakt! PZPN przedłużył z nim umowę

07.07.2016, godz. 07:40
Nawałka zaciera ręce na nowy kontrakt!
Adam Nawałka foto:

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował, że przedłużył umowę z Adamem Nawałką (59 l.). Nowy kontrakt selekcjonera będzie obowiązywał do końca eliminacji mistrzostw świata 2018 i zostanie automatycznie przedłużony na czas turnieju w przypadku awansu Biało-Czerwonych.

Tak naprawdę to była formalność. Po sukcesie we Francji wiadomo było, że Nawałka będzie kontynuował pracę, którą zaczął 1 listopada 2013 roku. W poniedziałek na łamach "Super Expressu" takie rozwiązanie wieszczył Zbigniew Boniek.

- Po raz pierwszy od lat po wielkiej imprezie nie musimy wszystkiego burzyć i budować od początku. Adamowi należą się wakacje, bo on dużo od siebie wymaga i ma prawo być zmęczony. Dlatego sprawę nowego kontraktu chcemy załatwić jak najszybciej. I razem iść do przodu, bo czasu do startu eliminacji mistrzostw świata nie ma tak wiele - mówił nam Boniek, a słowa szybko przekuł w czyn.

Z naszych informacji wynika, że od początku pracy z reprezentacją Adam Nawałka zarabiał około 80 tysięcy złotych miesięcznie, miał też obiecany duży bonus za awans do finałów Euro 2016. Czy teraz dostał podwyżkę?

- Nie rozmawiam z mediami o pieniądzach selekcjonera - to słowa Zbigniewa Bońka.

Szczegóły nowej umowy Nawałki to pilnie strzeżona tajemnica, ale jest bardzo prawdopodobne, że dostał podwyżkę, bo po prostu na nią zasłużył. Nowa umowa może mu więc gwarantować ponad 100 tysięcy złotych miesięcznie. Niemal na pewno wpisano też solidny bonus dla selekcjonera za awans do finałów mistrzostw świata w Rosji.

Do tej pory Nawałka poprowadził Polskę w 30 meczach. 15 wygrał, 11 zremisował, a w 4 przypadkach rywal okazał się lepszy (59 strzelonych bramek, 23 stracone). Eliminacje do mistrzostw w Rosji zaczniemy 4 września wyjazdowym meczem z Kazachstanem.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: