SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-21

Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski U-21

07.07.2017, godz. 19:54
Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz foto: CYFRASPORT

Czesław Michniewicz trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski! Po tym, jak nasza kadra nie poradziła sobie na młodzieżowych mistrzostwach Europy, potrzebna była zmiana na najważniejszym z puntu widzenia drużyny stanowisku. Wybór PZPN padł na doświadczonego trenera, który nie ukrywał, że ta nominacja jest dla niego wielkim zaszczytem.

Poprzednik Czesława Michniewicza, Marcin Dorna, zupełnie nie poradził sobie z naszą młodzieżową reprezentacją na Euro U-21 w Polsce. Mieliśmy walczyć o medale, a skończyło się na ostatnim miejscu w grupie, z jednym punktem w dorobku po trzech spotkaniach. Należeliśmy do grona najgorszych ekip turnieju, co potwierdziło spotkanie z Anglią. Biało-czerwoni przegrali aż 0:3 i z hukiem wylecieli z turnieju.

Zobacz: Jan Urban: Michał Probierz zrobił z siebie trochę wariata

Jakby tego było mało, Dorna nie stworzył drużyny. Cześć zawodników, chociażby Krystian Bielik, nie czuła, że trener jest dla nich autorytetem. Młody zawodnik Arsenalu wprost skrytykował jego metody treningowe. Choć prezes PZPN Zbigniew Boniek mówił, że być może Dorna zostanie na stanowisku, to była to zwykła dyplomacja. On też wiedział, że potrzebna była zmiana, dlatego teraz kadrę U-21 poprowadzi Michniewicz.

- To dla mnie olbrzymie wyróżnienie i nagroda za lata pracy. Nie każdy ma taką okazję, a ja chciałbym ją wykorzystać maksymalnie. Miałem okazję porozmawiać z prezesem Bońkiem, z jego strony dostałem duże zaufanie i oczekiwania. Celem jest awans na UEFA EURO U21, które w 2019 roku odbędzie się we Włoszech. Chcemy tam pojechać z naszymi kibicami – powiedział Michniewicz (wypowiedź z portalu laczynaspilka.pl).

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: