SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Ranking trenerów SE: Wielka szansa Marcina Dorny! [GALERIA]

Ranking trenerów SE: Wielka szansa Marcina Dorny! [GALERIA]

10.05.2017, godz. 02:00
Marcin Dorna
Marcin Dorna foto:

Kto jest obecnie najlepszym polskim trenerem? Który szkoleniowiec ma szansę na gigantyczny skok, jeśli odniesie sukces latem? I wreszcie: kto zaliczył taki spadek, że nie zmieścił się w pierwszej dwudziestce? "Super Express" prezentuje ranking polskich szkoleniowców. Codziennie będziemy odsłaniać po pięć pozycji aż do finału - w sobotnim wydaniu, w którym zaprezentujemy najlepszych.

20. miejsce Grzegorz Niciński (44 lata, bez klubu)

Miejsce w rankingu należy mu się za awans z Arką do finału Pucharu Polski, gdzie jego dzieło zwieńczył Leszek Ojrzyński. Wcześniej Niciński również błysnął w Pucharze, z Gryfem Wejherowo, wprowadzając go do 1/4 finału PP (2012 r.) i awansując do II ligi. Karierę szkoleniowca zaczynał w Orkanie Rumia. Wypchnął z zestawienia Jana Urbana, który ostatnimi czasy mocno pikuje.

19. miejsce Radosław Mroczkowski (50 lat, Sandecja Nowy Sącz)

Po rundzie jesiennej Sandecja zajmowała szóste miejsce, a bramki wiosną miał strzelać słynny Freddy Adu. Transfer nie doszedł do skutku, jego entuzjastą nie był między innymi Mroczkowski. Okazało się, że miał rację, wiosną Sandecja bez Adu idzie jak burza i jest liderem. Mroczkowski był pierwszym trenerem, który powołał do juniorskiej reprezentacji Roberta Lewandowskiego.

18. miejsce Marcin Dorna (38 lat, reprezentacja Polski do lat 21)

Przed nim decydujące miesiące. W czerwcu poprowadzi Polskę w finałach ME U 21 i jeśli odniesie sukces, to w kolejnym notowaniu pójdzie w górę i pewnie dostanie szansę w dorosłej piłce. Do tej pory jego największy sukces to 3-4. miejsce na ME do lat 17 (2012).

17. Jacek Zieliński (56 l., Cracovia)

W Cracovii od kwietnia 2015 r., ale obecnie ma tam spore problemy. Udział w pucharach okazał się niewypałem, a teraz klub broni się przed spadkiem. Nieoficjalnie mówi się, że "Pasy" rozmawiały ostatnio z Pavlem Vrbą, jednak Czech okazał się za drogi i nie będzie następcą Zielińskiego. Jeśli Cracovia się utrzyma, to Zieliński ma szanse pozostać na stanowisku.

16. Piotr Stokowiec (45 lat, Zagłębie Lubin)

Błysnął w trudnych czasach Polonii Warszawa, bardzo dobrze szło mu też w Lubinie - wprowadził zespół do Ekstraklasy i awansował do Ligi Europy. Obecny sezon jest gorszy, po zakończeniu rozgrywek niemal na pewno będzie musiał opuścić klub, ale chętnych na jego usługi nie braknie.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Marcin Szczepański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: