Mecz Euro 2024 Gruzja Czechy

Autor: AP

Euro 2024

Gruzja - Czechy relacja na żywo: historyczny punkt dla Gruzji, szalona końcówka! [WYNIK i SKŁADY]

2024-06-22 17:03

Znakomite spotkanie zaserwowali kibicom piłkarze Gruzji i Czech. Po emocjonującym widowisku w Hamburgu ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Dla Gruzji, debiutanta na Euro, to pierwszy historyczny punkt na dużej imprezie. A mogło być jeszcze lepiej, bo w ostatniej akcji "setki" nie wykorzystał Saba Lobżanidze.

Gruzja - Czechy 1:1 (1:0)

Bramki: Mikautadze (45'+4, rzut karny) - Schick (59').

Żółte kartki: Kaszia, Gwelesiani, Mechabiszwili, Koczoraszwili - Coufal, Provod, D. Jurasek, Holes, Soucek.

Gruzja: Mamardaszwili - Kwerkwelia (82. Gwelesiani), Kaszia, Dwali - Citaiszwili (62. Lochoszwili), Dawitaszwili (62. Czakwetadze), Mechabiszwili, Goczoleiszwili, Kakabadze - Mikautadze (88. Kwilitaia), Kwaracchelia (82. Lobżanidze).

Czechy: Stanek - Holes, Hranac, Krejci - Coufal, Provod (82. Barak), Soucek, D. Jurasek (82. Sevcik) - Cerny (55. M. Jurasek), Schick (68. Chytil), Hlozek (55. Lingr).

Gruzja - Czechy

17:00

Portugalia zmiażdżyła Turcję! Trzy bramki to łagodny wyrok (ZAPIS RELACJI)

Dziękujemy Wam za mecz Gruzja - Czechy i zapraszamy od razu na starcie Turcji z Portugalią! Dobrego weekendu dla Was!

16:59

W strzałach celnych 10:1 dla Czechów, a na tablicy wyników remis 1:1. Dla Gruzji to historyczny, pierwszy punkt na dużej imprezie. A mogło być jeszcze lepiej, bo w piątej doliczonej minucie Lobżanidze zmarnował wręcz 200-procentową sytuację!

16:57

KONIEC! GRUZJA - CZECHY 1:1!

90'+5

To była piłka meczowa dla Gruzji - kontra 3 na 1, ale Lobżanidze tuż nad poprzeczką!!!

90'+5

Koczoraszwili z kartką.

90'+4

M. Jurasek z okolic 16. metra, ale słaba próba i Mamardaszwili bez kłopotu złapał piłkę.

90'+2

Gruzini zamknięci w swoim polu karnym. Hokejowy zamek w wykonaniu Czechów.

90'

Sędzia dolicza 5 minut!

89'

Niezła ekipa.

88'

Ostatnia zmiana u Gruzinów - za Mikautadze wszedł Kwilitaia.

88'

Gruzini także nie zamierzają zadowolić się remisem. Dzieje się!

87'

Czesi niemal nie opuszczają połowy Gruzinów.

85'

W międzyczasie kartki dla Gruzinów - Gwelesianiego oraz Mechabiszwiliego.

82'

I dwie zmiany także w Gruzji - Gwelesiani za Kwerkwelię oraz Lobżanidze za Kwaracchelię.

82'

Dwie zmiany u Czechów - Barak za Provoda i Sevcik za D. Juraska.

81'

Kartka dla Soucka.

79'

Kolejne zamieszanie w polu karnym Gruzinów. Pachnie golem na 2:1 dla naszych południowych sąsiadów.

78'

Lingr zza pola karnego i znowu Mamardaszwili. Bramkarz Gruzinów gra mecz życia.

77'

Chytil kapitalnie szczupakiem, ale zabrakło kilku centymetrów. Czesi podkręcają tempo w końcówce.

75'

Kwadrans do końca. Zobaczymy jeszcze jakieś gole?

72'

Statystyki miażdżące na korzyść Czechów, w strzałach celnych aż 9:1, ale liczy się to co na tablicy wyników.

71'

Kwaracchelia z dystansu, ale wysoko nad bramką.

69'

Tak Schick cieszył się z gola na 1:1.

68'

Pech Czechów. Kontuzja Schicka, za niego wchodzi Chytil.

66'

Bomba M. Juraska, ale kolejna dobra obrona Mamardaszwiliego.

62'

Dwie zmiany w ekipie Gruzji - Czakwetadze za Dawitaszwiliego oraz Lochoszwili za Citaiszwiliego.

62'

Kolejny korner i znów Czesi blisko gola. Minimalnie pomylił się Krejci.

62'

Tak padł gol na 1:1!

59'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka po strzale głową Lingra trafiła w słupek, odbiła się wprost w Schicka i mamy remis!

59'

GOOOOOOOOOOL!!!! CZECHY!!!!!!!!

57'

Kapitalna kontra Gruzinów, akcję wykańczał Mechabiszwili, ale obok bramki. To powinno być 2:0!

57'

Czesi powoli dochodzą do siebie po końcówce pierwszej połowy. Zajęło im to blisko kwadrans po przerwie.

55'

Dwie zmiany u Czechów - M. Jurasek za Cernego, a Lingr za Hlozka.

53'

Kolejna kartka dla Czecha, tym razem ukarany Holes.

51'

To byłoby ciekawe:)

48'

Ależ nabuzowani na drugą połowę wyszli Gruzini.

47'

Jurasek z żółtą kartką.

46'

Bez zmian w obu drużynach.

46'

Jedziemy z drugą połową!

16:05

Piłkarze wracają po przerwie na boisko. Zaraz start drugiej połowy.

15:56

Tak Gruzja wyszła na prowadzenie!

15:53

Pierwsze 25 minut kapitalne w wykonaniu Czechów, nasi sąsiedzi zdobyli nawet bramkę, ale sędzia słusznie nie uznał trafienia. Potem tempo siadło, ale doliczony czas gry był szalony! Rzut karny po ręce Hranaca na gola zamienił Mikautadze i to Gruzja prowadzi 1:0. Czesi mogli chwilę później wyrównać, jednak ponownie kapitalnie między słupkami spisał się Mamardaszwili.

45'+6

Koniec pierwszej połowy!

45'+5

Czesi mogli wyrównać! Fantastycznie Schick, ale jeszcze lepiej Mamardaszwili.

45'+4

Z 11 metrów nie pomylił się Mikautadze!

45'+4

GOOOOOOOOOL! GRUZJA!!!!!!!!!

45'+2

Po wideoweryfikacji będzie rzut karny dla Gruzji!

Ręką w swojej "16" zagrał Hranac.

45'+1

Kapitalna okazja dla Gruzji! Kaszia był sam na 5. metrze, ale trafił prosto w bramkarza!

45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

43'

Pięknie to się prezentuje...

42'

Dwa rzuty rożne z rzędu dla Gruzji, ale bez zagrożenia pod czeską bramką.

40'

Kolejna kartka, tym razem dla Provoda.

38'

Gruzini coraz częściej goszczą pod polem karnym rywali, ale już w "16" nie mają pomysłu na wykończenie akcji.

36'

Żółtą kartką ukarany Kaszia.

35'

Tak na zdjęciach wyglądał nieuznany gol Hlozka.

34'

Ponad pół godziny gry za nami, a Gruzini nadal bez choćby jednej dobrej sytuacji. Świetnie w obronie grają Czesi.

32'

Kamery wyłapały na trybunach legendę czeskiej piłki, Jana Kollera.

29'

Hlozek miał kilku kolegów do grania, ale zdecydował się na strzał i tylko popsuł świetną kontrę Czechów.

27'

Czesi ciągle w natarciu. Ten nieuznany gol tylko ich podrażnił.

26'

A tak wyglądała ta sytuacja:

24'

A jednak nadal 0:0!

Hlozek wpakował piłkę do siatki, ale po strzale głową futbolówka odbiła się jeszcze od jego ręki i po wideoweryfikacji bramka słusznie nie została uznana.

23'

GOL!!! CZECHY!!!

22'

To jak na razie bohater reprezentacji Gruzji.

18'

Pierwsza żółta kartka - ukarany Czech Coufal.

17'

Mnóstwo dośrodkowań w pole karne Gruzji. Na razie debiutanci na Euro radzą sobie z nimi doskonale.

14'

Tempo troszkę siadło, ale to Czesi nadal dyktują warunki gry.

10'

Teraz zamieszanie w polu karnym Czechów, upadł Dawitaszwili, ale sędzia ponownie niewzruszony.

9'

Trwa oblężenie bramki Gruzji. Pachnie golem dla Czechów.

8'

Ręka w polu karnym Gruzinów, ale sędzia uznał, że przy ciele i gramy dalej.

7'

A to dwie wspomniane wcześniej parady gruzińskiego bramkarza.

3'

Dwie kapitalne interwencje Mamardaszwiliego! Raz nogą, raz ręką, efektowne parady.

4'

Gruziński bramkarz zapracowany od pierwszego gwizdka. Niesamowite tempo gry obu drużyn.

1'

ZACZYNAMY!

14:56

I hymn Gruzji. Na trybunach jak na razie lepsze wrażenie sprawiają kibice debiutanta na Euro!

14:55

Hymn Czech.

14:51

Piłkarze obu drużyn już w tunelu. Zaraz hymny.

14:49

Hubert Hurkacz - Alexander Zverev Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu: Polak w finale ATP Halle!

Zaraz pierwszy gwizdek w Hamburgu, ale my mamy dla Was świetną informację z Halle. Hubert Hurkacz awansował do finału! Brawo!

14:32

Wyobraźnia kibiców nie zna granic:)

14:29

Starcie Gruzja - Czechy to będzie ostatnie spotkanie Euro 2024, które rozpocznie się o godzinie 15. Od jutra mecze już tylko o 18 lub 21.

14:19

Czekamy na mecz Gruzji z Czechami, ale rzecz jasna w naszych głowach jest jeszcze wczorajsza porażka Polaków z Austriakami. W sobotę piłkarze na trening udali się w nie najlepszych humorach. Ale trudno im się dziwić...

14:15

Tysiące gruzińskich kibiców zmierzają na stadion.

14:11

I wyjściowa jedenastka Czech!

14:08

Skład Gruzji!

13:51

Euro 2024: Daniel Siebert. Kim jest sędzia mistrzostw Europy w Niemczech? Sylwetka

Mecz Gruzji z Czechami poprowadzi niemiecki sędzia Daniel Siebert. Więcej o nim powyżej!

13:47

A tak przedstawia się sytuacja w grupie F przed dzisiejszymi meczami. O 15 Gruzja zagra z Czechami, a o 18 - Turcja z Portugalią.

13:45

Arena dzisiejszych zmagań, czyli Volksparkstadion w Hamburgu, gotowa na przyjęcie piłkarzy Gruzji i Czech.

Witamy w relacji na żywo z meczu Gruzja - Czechy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Bądźcie z nami!