Autor: PAP/EPA

EURO 2024

Portugalia zmiażdżyła Turcję! Trzy bramki to łagodny wyrok (ZAPIS RELACJI)

2024-06-22 16:31

Hit grupy F między Turcją a Portugalią zapowiadał sie na wyjątkowo interesujące starcie. Turcja miała chrapkę na sprawienie niespodzianki drużynie Cristiano Ronaldo i kolegów, ale niestety dla drużyny znad Bosforu, to mistrzowie Europy z 2016 roku wykazali się olbrzymią klasą i ograli ich 3:0! Jakby tego było mało, jedna z bramek była samobójcza!

Turcja - Portugalia 0:3

bramki: Bernardo Silva 21', Akaydin (s.) 28', Fernandes 56'

kartki: Bardakci, Akaydin, Celik - Leao, Palhinha

Turcja: Bayindir, Celik, Akaydin, Bardakci, Kadioglu, Calhanoglu, Ayhan, Akgun, Kokcu, Akturkoglu, Yilmaz

Portugalia: Costa, Mendes, Pepe (Silva 83'), Dias, Cancelo (Semedo 68'), Fernandes, Palhinha (Neves R. 46'), Vitinha (Neves J. 88'), Leao (Neto 46'), Ronaldo, Silva

Turcja - Portugalia

KONIEC! PORTUGALIA OGRYWA TURCJĘ 3:0 I ZAPEWNIŁA SOBIE AWANS Z PIERWSZEGO MIEJSCA W GRUPIE!

90'

Sędzia doliczył pięć minut do podstawowego czasu meczu.

90'

Bernardo Silva oddaje piekielnie groźny strzał, ale jeden z obrońców daje radę to obronić!

88'

Dobrze Bayindir! Tutaj mogła być czwarta bramka dla Portugalii, ale bramkarz Manchesteru United dobrze odczytał zagranie!

84'

Dośrodkowanie Portugalii dobrze łapane przez bramkarza turcji!

81'

Guler z niezłym strzałem! Chwilę później rzut rożny, którego jednak Turcy nie wykorzystują!

80'

Arda Guler szuka dośrodkowania w pole karne, ale obrona przeciwników daje radę!

80'

Calhanoglu wykonuje rzut rożny, ale jego próba nioe była groźna.

79'

Celik szuka singlowej akcji, ale nie jest w stanie stworzyć wystarczająco groźnej sytuacji.

73'

Akaydin z kontuzją. Turek musi opuścić boisko.

72'

Rzut wolny dla Portugalii. Brzydko grają dzisiaj Turcy.

67'

Yilmaz chciał rzut karny. Turek padł w polu karnym, ale sędzia jest niewzruszony!

66'

RONALDO! Portugalczyk dostał dogranie na głowę, ale źle podszedł pod strzał!

65'

Celik zagrywa w pole karne, ale Pepe radzi sobie z dograniem.

60'

Yazici odbiera podanie z boku boiska i szuka strzału, ale nie trafia do bramki.

56'

GOOLLL!!! PORTUGALIA Z KOLEJNYM TRAFIENIEM! RONALDO MÓGŁ TO WYKORZYSTYWAĆ SAM, ALE DOGRYWA DO BRUNO FERNANDESA!

53'

Yazici próbuje z odległości, ale jego strzał broniony.

53'

Portugalia ma swój pierwszy rzut rożny w meczu, ale nie wykorzystali sytuacji.

51'

Neto szuka dobrej sytuacji, ale piłka po jego zagraniu przejęta przez Turków.

49'

Joao Cancelo próbował wyjść na wolne pole, ale blokowany.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy! Portugalia prowadzi 2:0!

45'

Sędzia doliczył minutę.

45'

Palhinha faulował. Rzut wolny dla Turcji.

42'

Posypały się kartki dla Turków! Akaydin i Celik ukarani!

41'

KOKCU! To była grożna próba! Strzał tureckiego pomocnika Benfiki z odległości jednak obroniony!

39'

Rafael Leao ukarany żółtą kartką.

37'

Świetnie próbował Akturkoglu! Skrzydłowy Turcji jest bardzo groźny, okiwał sam obronę Portugalii, ale jego dobre dogranie nie znalazło odbiorcy!

35'

To była niezła okazja! Bruno Fernandes biegł na bramkę sam, ale strzelił daleko ponad bramkę!

32'

Próbowali piłkarze Turcji z odległości po rzucie rożnym, ale Portugalczycy wybijają!

31'

Ależ to próbował Akturkoglu! Świetny strzał, który jakimś cudem broni Costa! Było blisko kontaktu!

28'

ALEŻ PECH! ALEŻ PECH! TURCJA TRACI BRAMKĘ I TO SAMOBÓJCZĄ! AKAYDIN NIE BĘDZIE WSPOMINAŁ TEGO MECZU MIŁO!

25'

Bardakci ukarany żółtą kartką

24'

Jeszcze próbuje Bruno Fernandes, ale pomocnik Manchesteru United stanowczo za mocno!

24'

Nuno Mendes próbuje strzału, ale jego strzał przejęty przez przeciwnika!

22'

GOOOLL!!! PORTUGALIA ZACZYNA STRZELANIE! ŚWIETNĄ OKAZJĘ NA BRAMKĘ WYKORZYSTAŁ BEZ NAJMNIEJSZEGO PROBLEMU BERNARDO SILVA!

19'

Ayhan zagrał stanowczo za mocno. Jest faul dla Portugalii.

15'

Świetna kiwka Ronaldo. Dograł do Leao, a tamten dość nieudolnie próbował główką.

13'

Portugalczycy dochodzą do sytuacji pod polem karnym Turcji, ale obrona radzi sobie bardzo dobrze. Dośrodkowanie Vitinhi do Leao wybite.

10'

Leao z bardzo groźnym dograniem, ale turecka obrona dobrze reaguje

8'

Ronaldo dostaje dobre dośrodkowanie, ale nie wykorzystuje. Chwilę później napastnik ma sytuację na główkę, ale marnuje!

7"

ALEŻ TU BYŁO GROŹNIE! AKTURKOGLU DOSTAŁ GROŹNE DOŚRODKOWANIE! TUTAJ POWINNA BYĆ BRAMKA DLA TURCJI, A TAK TO TYLKO RZUT ROŻNY!

5'

Dobra sytuacja reprezentacji Turcji! Brakowało wykończenia ze strony Akturkoglu, ale nic z tego!