Dani Olmo, Hiszpania - Niemcy 1/4 finału Euro 2024

Autor: AP PHOTO/MANU FERNANDEZ Dani Olmo, Hiszpania - Niemcy 1/4 finału Euro 2024

Grają o półfinał Euro!

Hiszpania pogrążyła Niemcy w 119. minucie! Szalony ostatni mecz w karierze Toniego Kroosa. Dani Olmo bohaterem

2024-07-05 20:38

Hiszpania pokonała Niemcy po dogrywce w ćwierćfinale Euro 2024! Gospodarze turnieju są za burtą po szalonym meczu, a Toni Kroos w takich okolicznościach kończy karierę. Bohaterem spotkania został strzelec gola i asystent przy trafieniu Mikela Merino na 2:1, Dani Olmo. Wcześniej Florian Wirtz przedłużył nadzieje Niemców w 89. minucie, ale to Hiszpanie wyprowadzili nokautujący cios w 119. minucie, W końcówce sędzia Anthony Taylor jakby stracił kontrolę nad czasem i Niemcy mieli jeszcze okazję na doprowadzenie do rzutów karnych, jednak nie dali rady. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z ćwierćfinału Hiszpania - Niemcy.

Hiszpania - Niemcy 2:1 (0:0)

Bramki: Olmo (51'), Merino (119') - Wirtz (89')

Kartki: czerwona - Carvajal za dwie żółte (120+5'); żółte - Le Normand, Torres, Simon, Carvajal, Rodri, Morata (na ławce) - Rudiger, Raum, Andrich, Kroos, Mittelstadt, Schlotterbeck (na ławce), Wirtz, Undav (na ławce)

Hiszpania: Simon - Carvajal, Le Normand (46', Nacho), Laporte, Cucurella - Pedri (8', Olmo), Rodri, Ruiz (102', Joselu) - Yamal (63', Torres), Morata (80', Oyarzabal), Williams (80', Merino)

Niemcy: Neuer - Kimmich, Rudiger, Tah (80', Muller), Raum (57', Mittelstadt) - Can (46', Andrich), Kroos - Musiala, Gundogan (57', Fullkrug), Sane (46', Wirtz) - Havertz (91', Anton)

Hiszpania i Niemcy to drużyny, które od początku Euro 2024 imponowały grą. Hiszpanie jak burza przeszli przez "grupę śmierci", wygrywając z Chorwacją (3:0), Włochami (1:0) i Albanią (1:0), a znakomitą formę potwierdzili w 1/8 finału, gdzie ograli Gruzję 4:1, choć pierwsi stracili bramkę. Mają jednak sporego pecha, bo już w ćwierćfinale zmierzą się z gospodarzami, którzy od meczu otwarcia są wskazywani jako główni faworyci do wygrania Euro. Niemcy zaczęli turniej od zwycięstw ze Szkocją (5:1) i Węgrami (2:0), ale na koniec fazy grupowej musieli zadowolić się remisem 1:1 ze Szwajcarią. Szybko wrócili jednak na zwycięskie tory i w 1/8 finału pewnie wygrali z Danią 2:0. Teraz czeka ich zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie, a zdaniem wielu zwycięzca meczu Hiszpania - Niemcy sięgnie później po mistrzostwo Europy. Początek pierwszego ćwierćfinału Euro 2024 już o 18:00!