Autor: AP PHOTO Reprezentacja Niemiec

Euro 2024

Euro 2024: Niemcy - Szkocja WYNIK meczu [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2024-06-14 22:56

Reprezentacja Niemiec była zdecydowanym faworytem w meczu otwarcia mistrzostw Europy 2024 ze Szkocją, ale chyba nikt nie spodziewał się, że gospodarze z aż taką łatwością rozprawią się z rywalami. Właściwie już po pierwszej połowie było wszystko jasne, bo podopieczni Juliana Nagelsmanna schodzili z trzema bramkami przewagi. Skończyło się na wyniku 5:1

Niemcy - Szkocja 5:1 (3:0)

Bramki: Wirtz 10', Musiala 19', Havertz 45+1, Fullkrug 68', Can 90+3 - Rudiger 87' (s.)

Żółte kartki: Andrich, Tah - Ralston

Czerwona kartka: Porteous

Niemcy: Neuer - Kimmich, Rudiger, Tah, Mittelstadt - Andrich (46. Gross), Kroos (80. Can) - Musiala (73. Muller), Gundogan, Wirtz (63. Sane) - Havertz (63. Fullkrug)

Szkocja: Gunn - Hendry, Porteous, Tierney (77. McKenna) - Ralston, McTominay, McGregor (67. Gilmour) Robertson - McGinn(66. McLean), Adams (46. Hanley), Christie (82. Shankland)

Niemcy - Szkocja

Witamy w relacji na żywo z meczu Niemcy - Szkocja. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z meczu otwarcia mistrzostw Europy! Niemcy zmierzą się z Szkotami!

Już za moment rozpocznie się ceremonia otwarcia przed meczem otwarcia mistrzostw Europy. Według organizatorów ma ona potrwać kilkanaście minut.

Barwnie, tanecznie i muzycznie na środku Allianz Areny.

To co najważniejsze już za moment. Piłkarze są w tunelu i zaraz pojawią się na murawie!

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. A puchar wniosła wdowa po Franzie Beckenbauerze, Heidi.

Czas na hymny obu państw.

Zaczynamy!

2'

Kapitalne zagranie Rugidera do Wirtza. Niemiec wyszedł sam na sam z bramkarzem Szkotów, ale sędzia podniósł chorągiewkę.

5'

Robertson starał się przedrzeć lewą stroną boiska. Rudiger zastopował zapędy rywala.

8'

Widać, że gospodarze turnieju starają się zdominować Szkotów. I być może zamykają ich na własnej połowie, ale wciąż nie mogą przedrzeć się pod pole karne.

10'

GOOOOOOOOOOOOOL! Florian Wirtz!

Świetna akcja Niemców. Najpierw rozciągnięcie gry do Kimmicha, ten zagrał na szesnasty metr do Wirtza, a ten uderzył z pierwszej piłki, która odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki!

15'

Napór podopiecznych Juliana Nagelsmanna nie maleje. Szkoci co prawda starają się nieco dłużej utrzymać przy piłce, ale idzie im to ze średnim skutkiem.

18'

Gunn musiał interweniować na trzydziestym metrze od swojej bramki. Na szczęście dla szkockiego bramkarza zdołał uprzedzić Wirtza.

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jamal Musiala!

Świetna postawa Niemców! Doskonałe podanie do Havertza, który wpadł w pole karne, wycofał piłkę do Musiala. Ten zwiódł przyjęciem dwóch rywali i huknął pod poprzeczkę!

24'

Rzut karny dla Niemiec! Musiala faulowany!

26'

Trwa jeszcze wideoweryfikacja... I nie mamy karnego. Musiala był faulowany tuż przed linią pola karnego.

28'

Uderzenie Havertza celne. Gunn był jednak na posterunku i chwycił futbolówkę.

31'

Żółta kartka dla Andricha.

33'

Piłka ponownie w siatce szkockiej bramki, ale sędzia odgwizdał zagranie ręką Havertza.

37'

Tempo spotkania nieco się uspokoiło. Niemcy wciąż dyktują warunki na murawie, ale w zdecydowanie spokojniejszy sposób.

42'

To powinno być 3:0 dla Niemców! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową strzał oddał Gundogan. Gunn odbił futbolówkę przed siebie, a przy dobitce fatalnie zachował się Havertz. Do piłki próbował dopaść jeszcze Gundogan, ale Szkocki obrońca brutalnie go sfaulował. Trwa sprawdzanie sytuacji na VARze.

44'

Sędzia Turpin podszedł do monitora. Wskazał na rzut karny i wyciągnął czerwoną kartkę, którą zobaczył Porteous.

45+1

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kai Havertz!

Koniec pierwszej połowy!

Totalna dominacja Niemców w pierwszych 45 minutach. Szkocja nie miała nic do powiedzenia i w drugiej części raczej nie powinno się to zmienić.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

48'

Szkoci nieco odważniej rozpoczęli tę część spotkania i starają się zaskoczyć rywali. Robertson popędził lewym skrzydłem. Jego podanie było niecelne.

51'

Niespodziewany strzał Rudigera. Obrońca uderzył z około czterdziestu metrów, a mimo wszystko sprawił problemy Gunnowi.

55'

Tak jak można było się spodziewać, Niemcy nie mają większych problemów z utrzymywaniem kontroli nad spotkaniem. Ponadto nie forsują tempa.

58'

Dośrodkowanie na drugi słupek szkockiej bramki. Z półwoleja uderzył Wirtz i pomylił się o centymetry.

60'

Zamieszanie w polu karnym Szkotów. Wszystko o akcji lewą stroną Musiali. Wirtz i Havertz oddawali strzały. Byli jednak blokowani.

62'

Żółta kartka dla Taha. Ostro potraktował Christiego.

66'

Mittelstadt zgarnął piłkę wybitą przez obrońców Szkocji po rzucie rożnym i oddał strzał z półwoleja. Wysoko nad bramką.

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Niclas Fullkrug!

Piękna bramka zawodnika, który chwilę temu pojawił się na boisku. Zebrał nieco bezpańską piłkę, poprawił sobie na stopie i huknął w okienko szkockiej bramki!

74'

Mueller pojawia się na murawie za Musiali, a na Allianz Arenie wielkie owacje. Wszak to ikona Bayernu Monachium.

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Niclas Fullkrug!

77'

A jednak nie... VAR dopatrzył się spalonego Fullkruga.

81'

Gra w zasadzie nie przenosi się z połowy Szkotów, którzy sami zapewne chcieliby, żeby ten mecz się już skończył.

86'

Indywidualna akcja Sane zakończona strzałem. Skrzydłowy źle trafił w piłkę, która poleciała wysoko nad bramką Szkotów.

87'

GOOOOOOOOOOL! Scott McKenna!

A jednak Szkoci zaskoczyli. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, strzał McKenny i piłka odbiła się jeszcze od głowy Rudigera i wpadła do siatki.