Polska - Holandia

Autor: Cyfra Sport Polska - Holandia

atak podczas meczu

Ogromny atak w czasie meczu Polska - Holandia! Gigantyczne problemy. Jest oświadczenie szefa TVP Sport

2024-06-16 15:54

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2024, w których podopieczni selekcjonera Michała Probierza zmierzyli się z Holandią przyciągnął przed odbiorniki wielu kibiców. Część z nich nie mogła jednak cieszyć się transmisją ze spotkania, bowiem strona "TVP Sport" zaczęła borykać się z wielkimi problemami. Szef "TVP Sport", Jakub Kwiatkowski niedługo później poinformował, że platforma stała się ofiarą ataku cyberprzestępców.

Od samego początku Euro 2024, kolejne spotkania rozrywane na niemieckich boiskach cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i oczywiście nie inaczej było przy okazji spotkania Polska - Holandia. Masa kibiców z naszego kraju zameldowała się na trybunach Volksparkstadion w Hamburgu, jednak lwia część oczywiście oglądała spotkanie przed telewizorem i ekranem komputerów. Ci, którzy chcieli skorzystać z oficjalnej strony "TVP Sport" spotkali się jednak z wielkimi problemami, a transmisja na żywo z meczu Polska - Holandia nie była możliwa. Jak się okazało, taki stan rzeczy spowodowany był nagłym atakiem na stronę "TVP Sport", o czym poinformował Jakub Kwiatkowski.

Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2024?

Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywróciły usługi. - napisał na platformie "X" dyrektor "TVP Sport" tłumacząc internautom, skąd wzięły się problemy z transmisją.

Kwiatkowski od razu przeprosił również internautów, którzy chcieli skorzystać z transmisji z meczu Polska - Holandia live online w internecie, że przez atak skierowany w "TVP Sport" stracili możliwość zobaczenia pierwszych minut pierwszego spotkania Polaków na Euro 2024.