Rumunia - Ukraina

Autor: AP Rumunia - Ukraina

Euro 2024

Sensacja w Monachium! Trzy gole Rumunii, Ukraina na deskach. Szalony mecz na stadionie Bayernu [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2024-06-17 16:53

Przed rozpoczęciem meczu Rumunia - Ukraina raczej niewielu kibiców spodziewało się, że to ci pierwsi wyjdą z tego starcia zwycięsko i to po strzeleniu aż trzech bramek. Wynik spotkania otworzył Stanciu, który popisał się najpiękniejszą do tej pory bramką na całym turnieju Euro 2024. Po przerwie Ukraina chciała ruszyć do orabiania strat, ale dalej tylko Rumunia strzelała, nokautując rywali w 4 minuty. Najpierw, w 53. minucie trafił Marin, a później Dragus. Ukraina nie miała nawet pół argumentu w tej rywalizacji.

Rumunia - Ukraina 3:0 (1:0)

Bramki: 29. Stanciu, 53. Marin, 57. Dragus

Żółte kartki: Konoplya, Marin

Rumunia: Nita - Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu - Marin - Man (62. Hagi), Marin (75. Rus) , Stanciu (87. Racoviatan), Coman (62. Mihaila) - Dragus (75. Puscas)

Ukraina: Łunin - Konoplya (72. Tymchyk), Zabarnyi, Matviienko, Zinchenko - Stepanenko (63. Brazhko), Sharapenko (63. Yaremchuk) - Tsygankov (63. Yarmolenko), Sudakov (83. Malinovsky), Mudryk - Dovbyk

Wydaje się, że grupa E na mistrzostwach Europy w Niemczech jest jedną z najmniej atrakcyjnych dla postronnych kibiców. To zestawienie ma zdecydowanego faworyta w postaci Belgów oraz trzy nieco bardziej wyrównane ekipy w postaci Ukrainy, Rumunii i Słowacji. Już w piątek wyjaśni się wiele, który z tych zespołów zbliży się do fazy pucharowej Euro 2024.

Tym zespołem mogą być albo Ukraińcy albo Rumunii. O godzinie 15:00 rozpoczną bezpośrednią batalię i ewentualny zwycięzca rywalizacji postawi wielki krok w kierunku 1/8 finału i więcej szans daje się naszym wschodnim sąsiadom. Czy tak będzie? Przekonamy się około godziny 17:00.