Autor: AP PHOTO Serbia - Anglia

Euro 2024

Skandal na trybunach w trakcie Euro 2024. Szybka reakcja Rosjan, nikt się nie spodziewał takiego zachowania

2024-06-17 9:32

Mistrzostwa Europy 2024 rozpoczęły się na dobre. Wszyscy kibice mieli okazję zobaczyć wiele pięknych goli, a także emocjonujące spotkania. Niestety nie obyło się bez skandalu, a wszystko za sprawą serbskich fanów, którzy wywiesili na trybunach rosyjską flagę. W mediach rosyjskich pojawiło się od razu podziękowanie za ten czyn.

Euro 2024 rozpoczęło się na dobre, większość drużyn już ma za sobą swoje mecze, choć kibice czekają jeszcze na spotkania takich ekip jak: Francja, Belgia, czy Portugalia. W ostatnim niedzielnym meczu o punkty walczyły reprezentacje Anglii oraz Serbii. Lepsi okazali się "Synowie Albionu", którzy skromnym zwycięstwem - 1:0 zanotowali komplet punktów. Szalę zwycięstwa przechylili poprzez trafienie niezawodnego Jude'a Bellinghama, który wpisał się na listę strzelców w 13. minucie. Serbowie nie byli w stanie doprowadzić choćby do remisu, choć mieli swoje szansę, jak ta z 82. minuty, gdzie Dusan Vlahović oddał atomowy strzał z krawędzi pola karnego, jednak wówczas lepszy okazał się Jordan Pickford.

Serbowie z kontrowersyjnym gestem. Rosjanie od razu podziękowali

Na trybunach doszło do bardzo kontrowersyjnego gestu, ponieważ Serbowie wywiesili rosyjskie flagi, za które otrzymali specjalne podziękowania. Podobna sytuacja miała miejsce na meczu otwarcia, o czym w rozmowie z serwisem sport24.ru powiedział sam sprawca wniesienia flagi na stadion. - Na monachijskiej arenie nie ma szczególnie silnych podziałów na sektory. Kiedy weszliśmy, kontrola była bardzo powierzchowna. Sprawdzili, czy coś wnosimy i to wszystko. Wszystko trwa szybko i łatwo coś wnieść - przekazał kibic o imieniu Witalij.

Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2024?