Autor: Cyfrasport Paryż 2024: Kiedy grają Polki? Terminarz meczów polskich siatkarek na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

IO w Paryżu

2024-07-25 15:53

Igrzyska olimpijskie w Paryżu ruszą na dobre 27 lipca, a dla polskich kibiców jedną z najciekawszych konkurencji będzie turniej siatkarek. Polki wystąpią w nim po 16 latach przerwy i z pewnością powalczą o coś więcej niż sam udział. Kiedy mecze polskich siatkarek na IO? Poniżej znajdziesz terminarz Polek na igrzyskach w Paryżu.

Kiedy mecze polskich siatkarek na igrzyskach w Paryżu?

Polskie siatkarki po raz ostatni na igrzyskach olimpijskich zagrały w 2008 roku w Pekinie. Teraz po 16 latach przerwy wracają na najważniejszą imprezę czterolecia i chcą przynieść radość całej Polsce. Awans na igrzyska wywalczyły w świetnym stylu, wygrywając zeszłoroczny turniej kwalifikacyjny przed m.in. Amerykankami i Włoszkami. Od kiedy reprezentację objął Stefano Lavarini, Polki grały już w ćwierćfinale mistrzostw świata, mistrzostw Europy, a w Lidze Narodów dwukrotnie zdobyły brązowe medale. Także w tym sezonie, gdy w meczu o 3. miejsce ograły Brazylijki (3:2), z którymi zmierzą się w fazie grupowej na igrzyskach. Poza Polską i Brazylią do grupy B trafiły też Japonia i Kenia. Siatkarki z Afryki uchodzą w tym towarzystwie za kopciuszka, ale każda z trzech pozostałych drużyn marzy o sukcesie w Paryżu. Już w pierwszym meczu przed Polkami trudny mecz z Japonkami.

Mecz otwarcia na imprezie tej rangi zawsze ma ogromne znaczenie, a w tym przypadku nie trzeba nikogo przekonywać o randze spotkania z Japonią. Zwycięstwo może pozytywnie nakręcić Polki, z kolei ewentualna porażka będzie oznaczała dodatkową presję przed drugim meczem z Kenijkami. Niezależnie od wyników, sytuacja Biało-Czerwonych wyjaśni się po ostatnim grupowym starciu z Brazylijkami. Poniżej prezentujemy dokładny terminarz meczów Polek w Paryżu: