Robert Lewandowski

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski bohaterem! Dwa gole, asysta i zwycięstwo z Freiburgiem [WYNIK]

2020-06-20 17:24

Bayern Monachium pewnie pokonał SC Freiburg 3:1 w 33. kolejce Bundesligi. Bohaterem spotkania był Robert Lewandowski, który pewnie zmierza po koronę króla strzelców. Polak zdobył dwie bramki i zanotował asystę. Pobił także kolejny rekord!

Bayern Monachium kilka dni temu pokonał Werder Brema 1:0, dzięki czemu zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Robert Lewandowski i spółka nie mieli wiele czasu na świętowanie, bo w sobotę czekał ich mecz z SC Freiburg. Na dodatek z powodu urazów nie mogli grać David Alaba, Serge Gnabry i Ivan Perisić, za kartki pauzował Alphonso Davies, natomiast Manuel Neuer usiadł na ławce rezerwowych.

Łukasz Piszczek nie może doczekać się meczu z Szombierkami Bytom

Gospodarze nie pozostawili mimo tego złudzeń, kto był lepszy. W 15. minucie wynik otworzył Joshua Kimmich, który dostał świetne podanie od "Lewego". Kilka minut później Lewandowski strzelił swojego 32. gola, popisując się skuteczną dobitką. Dzięki temu pobił osiągnięcie Pierre'a-Emericka Aybameyanga z sezonu 2016/2017, stając się najskuteczniejszym obcokrajowcem w jednym sezonie Bundesligi. To nie było ostatnie słowo reprezentanta Polski, bo tego dnia wyśrubował swój nowy rekord, dokładając przed przerwą kolejne trafienie. Goście byli bezradni, ale w międzyczasie odpowiedzieli zdobyciem jednej bramki. Druga połowa nie przyniosła już tylu emocji. Gospodarze byli usatysfakcjonowani prowadzeniem i utrzymali korzystny wynik do końca.

Bayern Monachium - SC Freiburg 3:1 (3:1)

Bramki: Kimmich, Lewandowski 24, 37 - Hoeler 33

Bayern: Sven Ulreich - Benjamin Pavard, Javi Martinez (85. Chris Richards), Jerome Boateng, Lucas Hernandez - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Saarpret Singh (64. Kingsley Coman), Thomas Mueller (89. Jamal Musiala), Michael Cuisance (64. Joshua Zirkzee) - Robert Lewandowski

Freiburg: Alexander Schwolow - Jonathan Schmid, Philipp Lienhart, Dominique Heintz, Christian Guenter (88. Amir Abrashi) - Lino Tempelmann, Nicolas Hoefler - Roland Sallai (46. Chang-Hoon Kwon), Lucas Hoeler (64. Gian-Luca Waldschmidt), Nils Petersen, Vincenzo Grifo (75. Gian-Luca Itter)