Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Autor: AP Robert Lewandowski podczas meczu Bayern Monachium-Hamburger SV 6-0

Pogrom w der Klassiker: Bayern upokorzył Borussię! Hat-trick Roberta Lewandowskiego

2018-03-31 22:24

Niewielu mogło wymyślić taki scenariusz starcia pomiędzy Bayernem i Borussią. Na Allianz Arena Bawarczycy załatwili sprawę jeszcze przed przerwą, wbijając rywalom aż pięć goli. Po zmianie połów jeszcze jedno trafienie dołożył Robert Lewandowski, który tym samym skompletował hat-trick.

Strzelanie w Monachium rozpoczął Robert Lewandowski. W 5. minucie otrzymał prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z Romanem Buerkim i pewnie wykończył całą akcję. Wydawało się jednak, że w tej sytuacji Polak znajdował się na minimalnym spalonym, ale arbiter uznał trafienie.

Nie zrobił tego kilka minut później, kiedy piłkę do bramki wpakował Franck Ribery. Sędzia dopatrzył się ofsajdu, choć tam sytuacja była o wiele bardziej sporna, niż w przypadku gola Lewandowskiego. Odebraną bramkę Bayern odbił sobie w 14. minucie. W polu karnym walkę o pozycję wygrał James Rodriguez i z bliskiej odległości podwyższył wynik. Asystę zanotował David Alaba.

W 23. minucie było już 3:0. Gonzalo Castro stracił piłkę na rzecz Lewandowskiego, ten uruchomił Jamesa Rodrigueza, a Kolumbijczyk zagrał na nos Thomasowi Muellerowi, który spokojnie dopełnił formalności. Gdy wydawało się, że gospodarze już się wyszaleli, nadeszły ostatnie minuty pierwszej połowy. Najpierw piłkę do bramki z bliska wepchnął RL9, a po chwili udanie lobował Buerkiego Ribery. Wynik do przerwy? 5:0.

W drugiej połowie Bayern na boisku już wypoczywał, a i tak zdołał strzelić jeszcze bramkę. W 87. minucie do siatki trafił po raz trzeci Lewandowski, któremu piłkę jak na tacy wyłożył Joshua Kimmich. Polak dokończył dzieła zniszczenia, jakie dokonało się na Allianz Arena. Bayern rozgromił Borussię i wyraźnie pokazał, kto rządzi w Niemczech!

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 5:0 (5:0)

Bramki: Robert Lewandowski 5, 44, James Rodriguez 14, Thomas Mueller 23, Franck Ribery 45+1

Żółte kartki: Franck Ribery - Julian Weigl

Bayern: Ulreich - Rafinha, Boateng, Hummels, Alaba (46. Kimmich) - Robben, Mueller, Martinez, James (66. Thiago), Ribery (69. Rudy) - Lewandowski

Borussia: Buerki - Piszczek, Akanji, Sokratis, Schmelzer - Pulisić (75. Philipp), Dahoud, Castro (30. Weigl), Goetze (78. Sahin), Schuerrle - Batshuayi