Bayern Monachium, Sandro Wagner, Nicklas Dorsch

Bundesliga: Bayern mocno rezerwowy, ale zwycięski

2018-04-28 19:32

Z trzema debiutantami w składzie Bayern rozpoczął ligowy mecz z Eintrachtem Frankfurt. Bez większych kłopotów zgarnął trzy punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, a na listę strzelców wpisali się Nicklas Dorsch, Sandro Wagner, Rafinha i Nicklas Suele. Robert Lewandowski obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych.

Lars Lukas Mai - lat 18. Niklas Dorsch - lat 20. Meritan Shabani - lat 19. Franck Evina - lat 17. Ci czterej młodziutcy piłkarze wystąpili w wyjściowym składzie Bayernu Monachium w meczu z Eintrachtem Frankfurt. Średnia wieku Bawarczyków wyniosła 24 lata i 35 dni, co było "najmłodszym wynikiem" od 47 lat.

Mocno rezerwowy Bayern ani przez chwilę nie dał się zdominować Eintrachtowi. W pierwszej połowie pozwolił gościom na stworzenie jednej dogodnej sytuacji, a sam wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą. Zespołowo akcję rozwiązał Sandro Wagner, który dograł Niklasowi Dorschowi i było 1:0.

Podwyższył zmiennik Roberta Lewandowskiego. W 76. minucie wykazał się dużym spokojem pod bramką Lukasa Hradecky'ego. Eintracht odpowiedział błyskawicznie, ale gol Sebastiana Hallera był wszystkim, na co stać było tego dnia podopiecznych przyszłego trenera Bayernu, Niko Kovaca.

Zwycięstwo Bawarczycy przypieczętowali w ostatnich minutach meczu. Skutecznie wykończyli szybkie kontry zawodnicy wprowadzeni na plac gry w drugiej odsłonie. Najpierw golkipera z Frankfurtu pokonał Rafinha, później zrobił to Nicklas Suele. Tym sposobem Bayern odniósł kolejne ligowe zwycięstwo, a największym gwiazdom zespołu (m. in. Robertowi Lewandowskiemu) nie spadła z czoła ani jedna kropla potu.

Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 4:1 (1:0)

Bramki: Niklas Dorsch 43, Sandro Wagner 76, Rafinha 87, Nicklas Suele 90 - Sebastian Haller 78

Bayern: Ulreich - Kimmich (46. Rafinha), Mai, Hummels, Bernat - Tolisso, Rudy, Dorsch - Evina (66. Suele), Wagner, Shabani (46. Thiago)

Eintracht: Hradecky - Da Costa, Abraham (46. Russ), Falette, Willems - Wolf, Mascarell, Gacinović (59. Cavar), Fabian, Hrgota (65. Haller) - Jović