Autor: archiwum se.pl

Borussia - Freiburg 5:0. Lewandowski dogonił Furtoka

2013-09-30 7:00

To było nieuniknione. Będący w doskonałej formie Robert Lewandowski (25 l.) dogonił Jana Furtoka (51 l.), który do tej pory był rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę bramek strzelonych przez Polaka w Bundeslidze. Furtok zdobył ich 60. Od soboty tyle samo na koncie ma napastnik Borussii Dortmund.

"Lewy" był jednym z najlepszych graczy spotkania Borussii z Freiburgiem (5:0). Asystował przy pierwszym golu Reusa, następnie wywalczył rzut karny (rywal wyleciał przy okazji z boiska). W drugiej połowie sam dwa razy trafił do siatki, a jedna z tych bramek była kapitalna (technicznym strzałem przelobował bramkarza).

Przeczytaj także: Robert Lewandowski w Bayernie? Piłkarz odwołuje słowa

Po tym spotkaniu polski napastnik wspiął się na pierwsze miejsce w tabeli strzelców Bundesligi tego sezonu (7 meczów, 6 goli), dzieląc je z dwoma innymi piłkarzami. Ogólny jego bilans w lidze niemieckiej to 105 meczów - 60 bramek - 24 asysty. Furtok na strzelenie 60 goli potrzebował 188 występów.

Zobacz koniecznie: Ukraina - Polska. Mecz odbędzie się bez kibiców. FIFA zamknęła stadion!

Z dobrej strony pokazał się też Jakub Błaszczykowski (28 l.). Choć wszedł do gry dopiero w 61. minucie, to zdobył gola na 5:0. Borussia jest liderem, wyprzedza Bayern lepszą różnicą bramek.