Robert Lewandowski

Autor: East News Robert Lewandowski

Bundesliga: Robert Lewandowski uczcił nowy rok! Dwa gole na otwarcie rundy! [WIDEO]

2016-01-23 20:43

Robert Lewandowski znakomicie wszedł w 2016 rok! Już w pierwszym meczu ligowym po zimowej przerwie Polak zdobył dwie bramki, a jego gole dały mistrzowi Niemiec zwycięstwo 2:1 w Hamburgu nad HSV. Tym samym nasz snajper zbliżył się w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi niemieckiej do Pierre-Emericka Aubameyanga. Mamy dla Was WIDEO z trafieniami Roberta Lewandowskiego.

W przerwie zimowej Bayern zagrał tylko jedno spotkanie - niespodziewanie przegrał z Karlsruher SC, ale w Monachium do wyniku sparingu nikt nie przywiązywał wagi. Guardiola zaskoczył składem - posadził na ławce m.in. Robbena i Vidala, Do boju posłał Comana i Alcantarę.

Mecz rozczarowywał do 36. minuty. Wtedy w polu karnym faulowany był Thomas Mueller. Sam poszkodowany jednak nie podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze. Szansę dostał Robert Lewandowski i jej nie zmarnował, pewnie otwierając wynik. Bayern poczuł krew i tuż po przerwie uzyskał zdecydowaną przewagę, ale wtedy... stracił prowadzenie. Dla ekipy Bruno Labbaddii trafił doświadczony Aaron Hunt.

Bayern ma jednak Lewandowskiego i to Polak zapewnił mistrzowi Niemiec komplet punktów - sprytnie strącił piłkę po uderzeniu Muellera. Kapitan reprezentacji Polski ma już 17 goli w tym sezonie i traci już tylko jedno trafienie do lidera klasyfikacji strzelców, Pierre'a-Emericka Aubameyanga z BVB.

HSV Hamburg - Bayern Monachium 1:2 (0:1)
Bramki: Xabi Alonso 53 (s) - Robert Lewandowski 37 (k), 61