Timo Werner

Autor: AP PHOTO/JENS MEYER Jaki mecz Ligi Mistrzów w TVP DZISIAJ? Mecz Ligi Mistrzów w TVP w 1/8 finału Ligi Mistrzów 18/19.02.2020

Co za akcja RB Lipsk! Tak Timo Werner pokonał bramkarza FC Koeln [WIDEO]

2020-06-01 22:58

Robert Lewandowski prowadzi w klasyfikacji najlepszych snajperów Bundesligi. Asa Bayernu Monachium ściga Timo Werner. Reprezentant Niemiec strzelił gola dla RB Lipsk w wygranym 4:2 wyjazdowym meczu z FC Koeln na zakończenie 29. kolejki ligi niemieckiej. Zobaczcie, jak Niemiec pokonał bramkarza gospodarzy. Na słowa uznania zasługuje przy tej akcji podający, a był nim... bramkarz Lipska!

Spotkanie obiecująco zaczęli gospodarze. Szybko objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą RB Lipsk odpowiedziało dwoma trafieniami. W 50. minucie piłkarze FC Koeln wykonywali rzut wolny z prawej strony. Jednak dośrodkowanie na pole karne pewnie wyłapał bramkarz Peter Gulacsi.

Robert Lewandowski trafi do GIGANTA? Wielki klub znowu patrzy na polską gwiazdę

Węgier nie zastanawiał się, lecz od razu wprowadził piłkę do gry mocnym wykopem. Nie spodziewali się tego zawodnicy gospodarzy, którzy zapomnieli o Timo Wernerze. Niemiec biegł od połowy boiska, wpadł na pole karne i pewnym strzałem w lewy róg podwyższył na 3:1. To była jego bramka numer 25 w tym sezonie. Zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Liderem jest Robert Lewandowski, który w dorobku ma 29 trafień.

Co z finałem Ligi Europy w Gdańsku? Prezes uchylił rąbka tajemnicy w tej kwestii

Lipsk wygrał ostatecznie 4:2 i zajmuje trzecie miejsce w tabeli Bundesligi. Do prowadzącego Bayernu Monachium traci dziewięć punktów, a do drugiej Borussii Dortmund dwa oczka. 6 czerwca RB Lipsk zagra u siebie z SC Paderborn.

RAJSKA DONNA Messiego wstrząśnięta śmiercią George'a Floyda. Pokazała specjalny znak [ZDJĘCIA]

Pamiętasz dokonania Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze?

Pytanie 1 z 10
To ulubiony rywal Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. W starciach z nim zdobył 20 bramek w lidze. O kogo chodzi?