Bayern Monachium

Finał Pucharu Niemiec. Bayern 3:2 Stutgart. Bayern Monachium w potrójnej koronie!

2013-06-02 0:02

Bayern Monachium sięgnął po kolejne trofeum w tym sezonie. Tym razem łupem "Bawarczyków" padł Puchar Niemiec. W finale Arjen Robben i spółka pokonali VfB Stuttgart 3:2 i tym samym zdobyli historyczną potrójną koronę.

Podopieczni Juppa Heynckesa pierwszego gola zdobyli dopiero w 37. minucie, kiedy to z rzutu karnego do siatki rywali trafił Thomas Muller. Jednobramkowe prowadzenie "Bawarczyków" utrzymało się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron dwa gole dla Bayernu dołożył jeszcze Mario Gomez i na 30 minut przed końcem meczu wydawało się, że losy Pucharu Niemiec zostały rozstrzygnięte. Wówczas do roboty wzięli sie piłkarze VfB Stuttgart. Dwa trafienia Martina Harnika okazały sie jednak niewystarczające do odrobienia strat.

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 3:2
Bramki: Thomas Mueller (37), Mario Gomez (48, 61) - Martin Harnik (71, 80)