Łukasz Piszczek wygrywa Puchar Niemiec! Borussia Dortmund rozbija w finale RB Lipsk

2021-05-13 22:54
Łukasz Piszczek
Autor: Cyfrasport Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek już wiele miesięcy temu zapowiedział, że to jego ostatni sezon w barwach Borussii Dortmund. Na koniec swojej przygody z BVB polskiemu obrońcy udało się zdobyć jeszcze jedno, prawdopodobnie ostatnie w karierze, trofeum. Jego Borussia rozbiła RB Lipsk w finale Pucharu Niemiec 4:1. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie w barwach swojego klubu.

W tym sezonie wiele klubów mogło ostrzyć sobie zęby na zdobycie Pucharu Niemiec. Wszystko dlatego, że główny faworyt tych rozgrywek i zwycięzca z poprzedniego sezonu, Bayern Monachium, odpadł na bardzo wczesnym etapie rozgrywek. Dość spodziewanie do finału ostatecznie dotarły dwa zespoły, które w ostatnich latach są najbliżej Bayernu na niemieckim podwórku – RB Lipsk i Borussia Dortmund. Był to niezwykle szczególny mecz dla byłego reprezentanta Polski, Łukasza Piszczka, ponieważ kończy on swoją przygodę z BVB po tym sezonie i była to ostatnia szansa na uzupełnienie gabloty o jeszcze jedno trofeum.

W finałowym starciu Borussia Dortmund szybko pokazała, że w obecnie jest lepszym zespołem od RB Lipsk, czego nie potwierdza jednak ligowa tabela. BVB pierwszego gola strzeliło już w 5. minucie za sprawą Jadona Sancho. Prowadzenie w 28. minucie podwyższył Erling Haaland, a jeszcze przed gwizdkiem na przerwę kolejną bramkę dorzucił Sancho. W drugiej połowie były chwile, że BVB mogło drżeć wynik. W 71. minucie bramkę zdobył Dani Olmo, a Lipsk naciskał coraz bardziej.

Ostatecznie jednak w 87. minucie Lipsk został dobity przez Erlinga Haalanda i Borussia mogła szykować się do świętowania. Warto zaznaczyć, że całe spotkanie w barwach BVB rozegrał wspomniany wcześniej Łukasz Piszczek. Polak może teraz w pełni chwały opuścić Borussię, w której odnosił największe sukcesy w swojej klubowej karierze.

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze