Łukasz Piszczek

Autor: Cyfrasport Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek wygrywa Puchar Niemiec! Borussia Dortmund rozbija w finale RB Lipsk

2021-05-13 22:54

Łukasz Piszczek już wiele miesięcy temu zapowiedział, że to jego ostatni sezon w barwach Borussii Dortmund. Na koniec swojej przygody z BVB polskiemu obrońcy udało się zdobyć jeszcze jedno, prawdopodobnie ostatnie w karierze, trofeum. Jego Borussia rozbiła RB Lipsk w finale Pucharu Niemiec 4:1. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie w barwach swojego klubu.

W tym sezonie wiele klubów mogło ostrzyć sobie zęby na zdobycie Pucharu Niemiec. Wszystko dlatego, że główny faworyt tych rozgrywek i zwycięzca z poprzedniego sezonu, Bayern Monachium, odpadł na bardzo wczesnym etapie rozgrywek. Dość spodziewanie do finału ostatecznie dotarły dwa zespoły, które w ostatnich latach są najbliżej Bayernu na niemieckim podwórku – RB Lipsk i Borussia Dortmund. Był to niezwykle szczególny mecz dla byłego reprezentanta Polski, Łukasza Piszczka, ponieważ kończy on swoją przygodę z BVB po tym sezonie i była to ostatnia szansa na uzupełnienie gabloty o jeszcze jedno trofeum.

W finałowym starciu Borussia Dortmund szybko pokazała, że w obecnie jest lepszym zespołem od RB Lipsk, czego nie potwierdza jednak ligowa tabela. BVB pierwszego gola strzeliło już w 5. minucie za sprawą Jadona Sancho. Prowadzenie w 28. minucie podwyższył Erling Haaland, a jeszcze przed gwizdkiem na przerwę kolejną bramkę dorzucił Sancho. W drugiej połowie były chwile, że BVB mogło drżeć wynik. W 71. minucie bramkę zdobył Dani Olmo, a Lipsk naciskał coraz bardziej.

Ostatecznie jednak w 87. minucie Lipsk został dobity przez Erlinga Haalanda i Borussia mogła szykować się do świętowania. Warto zaznaczyć, że całe spotkanie w barwach BVB rozegrał wspomniany wcześniej Łukasz Piszczek. Polak może teraz w pełni chwały opuścić Borussię, w której odnosił największe sukcesy w swojej klubowej karierze.

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy