Bundesliga, Borussia - Hertha: Łukasz Piszczek sponiewierany w Berlinie

2012-02-20 3:00

Borussia Dortmund pokonała w Berlinie Herthę 1:0 i umocniła się na pozycji lidera Bundesligi. Trójka polskich orłów zaczęła mecz w podstawowym składzie, ale do końca dotrwało dwóch. Tuż przed przerwą Łukasz Piszczek, mając szansę na zdobycie gola, zderzył się z rywalem, który kopnął go w głowę. Po badaniach u Polaka stwierdzono wstrząs mózgu. Jednak odpoczywać od piłki ma tylko 3-4 dni.

Zwycięska bramka padła po akcji Polaków. W 67. minucie Jakub Błaszczykowski dośrodkował, a Robert Lewandowski uderzył ładnie głową. Bramkarz Kraft wybił piłkę na poprzeczkę, ale przy dobitce Grosskreutza był już bezradny.

Cieszy asysta "Lewego", ale trochę martwi to, że nie strzelił gola już w czterech kolejnych meczach ligowych. - Najgorsze, że nic nie mogłem zrobić - skarżył się nam Lewandowski, który zagrał tym razem jako cofnięty napastnik. - Jak zagrałem ostrzej, to był faul, ale gdy obrońcy mnie cięli, to sędzia często nie gwizdał. To było irytujące.