Rafał Gikiewicz

Autor: East News Rafał Gikiewicz

Polski piłkarz z Bundesligi zakażony koronawirusem. Trafił na kwarantannę

2022-01-27 19:50

Rafał Gikiewicz zakażony koronawirusem. Polski bramkarz drużyny FC Augsburg otrzymał pozytywny wynik na COVID-19 i został poddany kwarantannie. Chorobę przechodzi łagodnie.

34-letni piłkarz o zakażeniu poinformował na twitterze. - Covid dopadł mnie chyba w najlepszym momencie. Przerwa reprezentacyjna – napisał. Polak otrzymał pozytywny wynik testu, ale – jak sam dodał – nie ma symptomów choroby i czuje się dobrze. Tak się składa, że w najbliższy weekend zarówno I i II Bundesliga mają przerwę w rozgrywkach, a piłkarze powrócą na boiska w pierwszy weekend lutego. Drużyna Gikiewicza zagra 5 lutego z jego poprzednim klubem, Unionem Berlin. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że Polak będzie mógł wystąpić. Zdrowie i dobra forma Gikiewicza będzie potrzebna drużynie. Po dwudziestu kolejkach rozgrywek Ausgburg, w którym występuje inny Polak Robert Gumny, znajduje się w strefie spadkowej, bo zajmuje 16 miejsce. Gikiewicz zagrał we wszystkich 20. meczach, a w pięciu z nich zachował czyste konto. Dzisiaj jego drużyna rozegrała mecz sparingowy z drugoligowym Jahn Regensburg. Gikiewicz oczywiście znalazł się poza kadrą, natomiast Gumny zagrał w II połowie meczu, zakończonego remisem 3:3.

Były reprezentant o wyborze selekcjonera. "Nie zazdroszczę Kuleszy - albo będzie bohaterem albo będą wieszali na nim psy”